Alta Vista Sports

32TH ANNUAL EASTER BEACH RUN [4 MILES]
DAYTONA BEACH, FLORIDA 4/22/2000 3:00PM
FROM MAVERICK MOTEL TO MAIN STREET PIER
SPONSORED BY DAYTONA BEACH LEISURE SERVICES
ALTA VISTA SPORTS- JOHN BOYLE 904 736-0002
www.altavistasports.com

  OVERALL MALE CHAMPION
    1     1 KAYLE FISHER 29 ORMOND BCH FL            22:08
  MALE AGE GROUP:   14  & UNDER
    1    46 KEVIN MEINBERG 14 ORMOND BCH FL          26:23
    2    47 RICHARD DOREIRA 13 OVIEDO FL             26:27
    3    74 NICK PICAUT 13 ORMOND BEACH FL           27:46
    4    75 MATTHEW SCHAEFER 14 COLUMBIA SC          27:47
    5   149 RYAN CALLAHAN 11 ORMOND BCH FL           30:58
    6   153 WILL BORCHERT 13 PRINCETON NJ            31:02
    7   172 TOMMY ECKENRODE 13 DELTONA FL            31:34
    8   178 DAVID WALSH 14 ORMOND BCH FL             31:42
    9   228 TIMOTHY MCNAMARA 14 ORMOND BCH FL        33:16
   10   232 MATTHEW LEFEBER 13 ORMOND BCH FL         33:27
   11   260 BRADY CUMMINS 12 VIENNA VA               34:12
   12   273 JOHN LOMBARDO 12 GREENFIELD NH           34:30
   13   289 ANTHONY FONTANA 12 FLINT MI              34:54
   14   301 JAMES FREELAND 10 NEW SMYRNA BCH FL      35:09
   15   309 DEVON ODONNELL 11 ORMOND FL              35:27
   16   446 WALT ESSER 13 JACKSONVILLE FL            39:39
   17   464 CHRIS BOEHMER 14 DAYTON OH               40:34
   18   465 TROY NIENOW 13 WEST BEND WI              40:35
   19   501 NICHOLAS FUGARAZZO 13 FARMINGDALE NY     42:02
   20   504 JONATHAN FISCHER 11  FL                  42:10
   21   602 RICK WILLIAMS 13 PT ORANGE FL            53:27
  MALE AGE GROUP:  15 - 18
    1     7 MATT HANSEN 16 KENOSHA WI                23:17
    2    10 JOSHUA PERRY 17 PORT ORANGE FL           23:26
    3    12 MICHAEL GUASTCLLS 18 PORT ORANGE FL      23:50
    4    16 GLENN WADE 17 ORMOND BCH FL              24:12
    5    17 BRIAN TEETERS 15 DAYTONA BEACH FL        24:16
    6    44 REILLY RABITAILLE 17 ORMOND BEACH FL     26:17
    7    57 NICK NESTLE 18 ORMOND BCH FL             27:03
    8    61 CHEYNE KEHOE 15 NEW SMYRNA BCH FL        27:10
    9    80 JON MALEK 16 DAYTONA BCH FL              28:11
   10    82 SCOTT CORNELIUS 15 ORMOND BCH FL         28:14
   11    90 WILL PRUITT 18 ORMOND BEACH FL           28:44
   12   101 JASON FLICK 15 ORMOND BCH FL             29:11
   13   102 MICHAEL FARRELL 18 DELAND FL             29:18
   14   125 KRISTOPHER MYERS 17 NEW HAMPTON NY       30:02
   15   134 ROB MC CLANAHAN 15 ORMOND BCH FL         30:36
   16   175 TYLER STOVER 15 DAYTONA BCH FL           31:38
   17   184 SIBLY TONKIN III 16 SOUTHGATE MI         31:50
   18   208 CHAD NIENOW 17 WEST BEND WI              32:47
   19   262 RICKY BUCKWALD 17 ORMOND BCH FL          34:15
   20   280 ANDREW DALTON 16 ORMOND BCH FL           34:36
   21   353 ISAIAH HANGGE 18 ELLISWOTH ME            37:06
   22   354 DALE CORNELIUS 15 ORMOND BEACH FL        37:06
   23   387 DOUG HARDISON 16 ELLSWORTH ME            37:51
   24   497 BRIAN RABITAIZLE 16 ORMOND BEACH FL      41:52
   25   596 SEJAL PATEL 15 ORMOND BCH FL             51:30
  MALE AGE GROUP:  19 - 24
    1     5 ROBERT YARRINGTON 20 DELAND FL           23:08
    2    20 ETHAN CABIAC 20 SOUTH DAYTONA FL         24:46
    3    25 ANDAWATTAGE SAMARASEKERA 24 DAYTONA BCH    24:56
    4    35 MICHAEL MURTHA 21 DAYTONA BCH FL         25:40
    5    50 JOSEPH METIVIER 21 DAYTONA BCH FL        26:32
    6    51 TRAVIS TERRILL 20  DAYTONA BEACH FL      26:39
    7    91 MICHAEL ARIANO 19 CHESTNUT RIDGE NY      28:45
    8   122 COOPER DEAN 23 gainesville FL             30:00
    9   135 BRADLEY GANETTI 23 ORMOND BEACH FL       30:37
   10   219 ANTRAVIOUS CHAMPION 21 ORMOND BCH FL     33:01
   11   225 CHRISTOPHER GREGOR 24 NEW SMYRNA BCH F   33:07
   12   287 WILLIAM LABONTE 23 ORMOND BCH FL         34:51
   13   290 TRAVIS SARGENT 20 ORMOND BCH FL          34:55
   14   356 TOM BROWN 19 GAINEVILLE FL               37:08
   15   365 JASON SHONHOLZ 19 ORMOND BCH FL          37:20
   16   603 AARON HANLEY 20 DAYTONA BCH FL           53:30
  MALE AGE GROUP:  25 - 29
    1     6 JASON BUSHNELL 28 JAX FL                 23:13
    2    28 SCOTT BISSONNETTE 25 DAYTONA BCH FL      25:11
    3    40 JOHN WARNER 28 FALLS CHURCH VA           25:53
    4    48 MARK WAGNER 29 KITCHNER CN               26:27
    5    84 JASON SEELEY 25 LEWIS CENTER OH          28:21
    6    86 JOHN JULIAN 29 ELMHURST IL               28:34
    7   124 ANDREW HANDS 29 DAYTONA BEACH SHORES F   30:01
    8   131 THOMAS MC GIBENY 25 ORMOND BEACH FL      30:26
    9   188 JASON GUCWA 29 DAYTONA BCH FL            32:01
   10   218 CHET ANTHONY 29 ORMOND BEACH FL          33:00
   11   250 PAUL PHILLIPS 28 DAYTONA BCH FL          33:52
   12   257 NATE KOTAS 25 ATLANTA GA                 34:03
   13   268 MICHAEL KOPACZ 28 ORMOND BCH FL          34:23
   14   304 JAMES BOYACHEN 28 OCALA FL               35:21
   15   324 MICHAEL HECHT 28 DAYTONA BCH FL          35:58
   16   329 STEVE MENDOZA 28 ORMOND BCH FL           36:24
   17   338 BRIAN BUCK 29 DAYTONA BEACH FL           36:42
   18   395 JEFF HEWETT 29 LANCASTER NY              38:18
   19   471 DALE BATT 28 PT ORANGE FL                40:56
   20   548 JEFF HOFFMAN 28 SO.DAYTONA FL            45:12
   21   566 JOE PAUL 29 HOLLY HILL FL                47:27
  MALE AGE GROUP:  30 - 34
    1     2 JIM STARK 33 JUPITER FL                  22:19
    2    14 PAUL WILSON 30 JACKSONVILLE BCH FL       23:57
    3    18 DAVID GREGSON 31 ORMOND BCH FL           24:27
    4    23 JAMES HUFF 30 NEW SMYRNA FL              24:51
    5    66 MICHAEL LEADER 34 DEBARY FL              27:31
    6    81 STEPHEN WHITTLE 34 JACKSONVILLE FL       28:12
    7   114 MATTHEW ROTH 32 ORMOND BEACH FL          29:50
    8   132 WILLIAM LEFEVRE 32 ORMOND BEACH FL       30:32
    9   143 JOE AUER 32 WINTER PARK FL               30:51
   10   148 LARRY HALL 33 PORT ORANGE FL             30:56
   11   155 MARK SPROUSE 32 PLANT CITY FL            31:08
   12   158 CHAD WEINKNOF 30 ORLANDO FL              31:17
   13   164 DAVID FRANCE 32 ORMOND BCH FL            31:23
   14   168 JIM KUHL 33 ORLANDO FL                   31:27
   15   180 TIM HAIGH 33 ORMOND BCH FL               31:45
   16   186 MEREDITH EBERHART 34 SHARPES FL          31:53
   17   214 SHAWN PORTER 33 PT ORANGE FL             32:53
   18   217 JOHN MAZA 34 ORMOND BCH FL               33:00
   19   236 CLAY JOHNSON 33 WINTER PARK FL           33:29
   20   255 MICHAEL MURPHY 34 DAYTONA BCH FL         34:00
   21   306 STEVEN SPENCER 32 ORMONDBEACH FL         35:26
   22   321 ROBERT GODFREY 34 ORMOND BCH FL          35:54
   23   376 DRU DAVIS 33 ORMOND BCH FL               37:46
   24   378 CHRISTOPHER ACEBAL 31 ORMOND BEACH FL    37:47
   25   379 TOM ECKENRODE 34 DELTONA FL              37:48
   26   392 KURT LINGO 32 SOUTH DAYTONA FL           38:03
   27   393 SHANE DOYLE 30 PT ORANGE FL              38:03
   28   408 CHARLIE BYNUM 31 LK HELEN FL             38:43
   29   412 CRAIG CAPRI 32 PT ORANGE FL              38:50
   30   431 JIM MC GUIRE 32 TOLEDO OH                39:17
   31   433 ANDREW HARRIS 32 ROYESORD                39:20
   32   435 BILL TEASLEY 33 DELAND FL                39:23
   33   441 CHRIS KELLY 31 TALLAHASSEE FL            39:34
   34   443 ROY NICHOLAS 33 COCOA FL                 39:38
   35   448 GARIN GRAYSON 31 ORMOND BCH FL           39:49
   36   452 LOUIS MASSINO 33 ALTAMONTE SPRG FL       39:57
   37   480 MICHAEL GREENE 32 JACKSONVILLE FL        41:11
   38   571 MIKE CROTTY 32 ORMOND BCH FL             47:44
   39   611 ALLAN FERBER 34 PIKESVILLE MD            55:26
  MALE AGE GROUP:  35 - 39
    1     3 TOM WARD 39 ORLANDO FL                   22:53
    2     4 ADAM BALDRIDGE 35 FLINT MI               22:54
    3    11 DENNIS CRAIG 39 PONCE INLET FL           23:37
    4    15 SCOTT SUBA 36 LARGO FL                   24:06
    5    32 RICK PAINE 38 DELTONA FL                 25:24
    6    34 EDWARD FOODY 36 TEMP TERR FL             25:33
    7    39 MARK DEESE 35 NEW SMYRNA BCH FL          25:51
    8    53 BRIAN SAVAGE 37 ORMOND BCH FL            26:45
    9    56 DEMI BROWNRIGG 36 ORMOND BCH FL          26:58
   10    60 RAUL RUMBAUT 39 HARBOR OAKS FL           27:09
   11    68 DAVID VIRTUS 37 ALTAMONTE SPGS FL        27:32
   12    69 BRIAN BUCHNER 38 OVIEDO FL               27:38
   13    72 JAMES MURRAY 37 ORMOND BEACH FL          27:42
   14    76 KEN BOTS 38 PT ORANGE FL                 27:54
   15    77 PAUL NOWELL 37 HAINES CITY FL            28:01
   16    78 WAYNE FINGER 39 CICERO NY                28:06
   17    87 TOM WOOD 36 JHNS ISLAND SC               28:36
   18    96 MIKE GENEREAUX 38 ORMOND BCH FL          28:49
   19    97 DAVID BASSETT 37 DAYTONA BCH FL          28:55
   20    99 MATTHEW MC DONALD 39 ORMOND BCH FL       29:05
   21   104 MICHAEL THERLAULT 37 OCEANPORT NJ        29:23
   22   107 JOHN BAILEY 39 ORANGE CITY FL            29:34
   23   110 RUSSELL STINSON 37 ORLANDO FL            29:41
   24   118 JOHN BENCIVENGA 35 TAMPA FL              29:55
   25   119 JOE DONOHUE 35 DELAND FL                 29:55
   26   170 BOB DEVRIES 37 ORLANDO FL                31:32
   27   173 KIM HELLER 35 ORMOND BCH FL              31:34
   28   174 STEVEN PARNELL 38 HOLLY HILL FL          31:37
   29   179 JEFFREY LEVINE 37 DAYTONA BCH FL         31:43
   30   202 ANTHONY LOUX 39 DAYTONA BCH FL           32:26
   31   209 STEVE ROLLINS 35 NEW SMYRNA BCH FL       32:47
   32   216 GARY MARKS 39 ORMOND BEACH FL            32:58
   33   223 ED HALL 38 COCOA FL                      33:04
   34   230 STEVE FARMER 35 ORMOND BCH FL            33:24
   35   233 PATRICK DOUGHERTY 36 PUNTA GORDA FL      33:28
   36   238 GARY BELL 37 CARTERSVILLE GA             33:31
   37   249 ANDREW SMYTH 39 JACKSONVILLE FL          33:48
   38   258 LEE CATE 39 PT ORANGE FL                 34:03
   39   261 RICK WILSON 37 TROY MI                   34:13
   40   276 CHIP HENDRICK 35 DAYTONA BEACH FL        34:31
   41   281 KEN KEDZIERSKI 37 PT ORANGE FL           34:37
   42   299 MIKE TURNER 35 ST AUGUSTINE FL           35:05
   43   300 PAUL BEAUDOIN 35 ORMOND BCH FL           35:09
   44   303 OSCAR MOREJON 35 ORMOND BEACH FL         35:18
   45   316 GAJENDRA TULSIAN 37 DAYTONA BEACH FL     35:45
   46   325 DANIEL HEALD 36 HOWEY IN THE HILLS FL    36:05
   47   348 FRED FINLEY 39 SANFORD FL                36:55
   48   374 DALE WEDDLE 39 DAYTONA BCH FL            37:46
   49   381 GARY FOLEY 36 LAKE MARY FL               37:48
   50   385 GARY CROTTY 36 ORMOND BEACH FL           37:50
   51   403 DAVID JAMES 38 ORMOND BCH FL             38:36
   52   406 SERGIO PINEIRO 37 ORMOND BEACH FL        38:41
   53   410 MARC LASTARZA 35 ORMOND BEACH FL         38:47
   54   413 MIKE MEDEI 37 ORMOND BCH FL              38:53
   55   414 ROGER SHIFRIN 35 DAYTONA BCH FL          38:55
   56   420 FRANK ROBBINS 35 HOLLYWOOD FL            38:58
   57   426 GUS RODRIGUEZ 39 ORMOND BCH FL           39:08
   58   429 ERIC JANSSEN 36 ORMOND BCH FL            39:14
   59   436 JIMMY WEBB 38 ORMOND BCH FL              39:23
   60   450 REGINALD WILLIAMS 39 DAYTONA BCH FL      39:54
   61   461 ERIC HANDLER 35 GREENWICH CT             40:24
   62   467 BRAD BOWLS 36 NEW SMYRNA BCH FL          40:40
   63   483 GEORGE BERNANDO 38 PT ORANGE FL          41:13
   64   532 DAVID JORDAN 37 FRUITLAND PK FL          43:36
   65   539 DAVID BARTELS 38 HOLLY HILL FL           44:14
   66   549 PATRICK DREILING 36 TAMPA FL             45:17
   67   569 CHRIS AKERS 36 DAYTONA BCH FL            47:34
   68   574 JOHN FONTANA 39 FLINT MI                 48:00
   69   582 JOE ROMAN 37 LK MARY FL                  49:16
  MALE AGE GROUP:  40 - 44
    1     8 DIRK ELLIOTT 44 MARATHON NY              23:20
    2     9 ROGER TRAVIS 41 FT. PIERCE FL            23:22
    3    19 CHRIS BURKETT 40 DAYTONA BCH FL          24:36
    4    21 PAUL HOLYKO 40 DAYTONA BEACH FL          24:47
    5    24 SCOTT PETERSOHN 42 DAYTONA BCH FL        24:54
    6    26 HOWARD MONTGOMERY 43 ORMOND BCH FL       25:01
    7    27 MATT MAHONEY 44 MELBOURNE FL             25:06
    8    30 JOE JOZEFIAK 44 SWARTZ CREEK MI          25:19
    9    36 BOB LAPLANTE 41 DELAND FL                25:41
   10    37 CHARLES WARNER 40 ROANOKE VA             25:44
   11    43 TOM DAVIS 41 OCALA FL                    26:02
   12    45 MICHAEL SNELL 44 LAKELAND FL             26:18
   13    54 TED O'DONNELL 41 ORLANDO FL              26:50
   14    55 MARK BOND 41 PORT ORANGE FL              26:55
   15    63 DAVID DELECKI 44 W SENECA NY             27:25
   16    71 ROBERT ROSEN HEIMER 44 RICHMOND HILL G   27:40
   17    85 STEVE BRUCE 43 JACKSONVILLE FL           28:25
   18    89 RICK FRANKEL 40 RED HOOK NY              28:44
   19    94 DAVID CANNON 40 WINTER PARK FL           28:48
   20   109 JOAN HEARIN 40 PORT ORANGE FL            29:37
   21   112 GARY YEOMANS 40 ORMOND BCH FL            29:43
   22   115 PHIL SMITH 44 WEST NYACK NY              29:51
   23   127 JIM KOPSHINA 43 ORMOND BCH FL            30:16
   24   138 ARTHUR GIROUARD 41 ORMOND BCH FL         30:44
   25   139 MARK KENDRICK 40 PT ORANGE FL            30:44
   26   146 BILL HULL 42 HOLLY HILL FL               30:52
   27   185 BRIAN MEYRE 44 HOLLY HILL FL             31:51
   28   191 JOE SNYDER 41 DAYTONA BCH FL             32:05
   29   192 RICK BROWN 44 ORMOND BEACH FL            32:05
   30   196 ERIC CHRISTNER 43 OVIEDO FL              32:07
   31   197 BABU SUBRAMANIAM 40 DAYTONA BCH FL       32:09
   32   204 DOUGLAS HARDISON 43 ELLSWORTH ME         32:31
   33   210 DAVID BRANDAU 44 NOVI MI                 32:49
   34   211 DOUGLAS KILLIAN 41 SCIPIO CTR NY         32:49
   35   220 BOB BROWN 40 GARY IN                     33:02
   36   234 MICHAEL CUNNINGHAM 40 LEBANON NJ         33:29
   37   269 DEAN SPLETTER 42 DAYTONA BCH FL          34:24
   38   271 MICHAEL CLIFF 44 LILBURN GA              34:28
   39   282 ROBERT SUBA 44 DELTONA FL                34:41
   40   302 RICHARD KOWALSKI 40 ORLANDO FL           35:13
   41   311 THOMAS CUMMINS 41 VIENNA VA              35:29
   42   319 NICK FUGARAZZO 41 FARMINGDALE NY         35:53
   43   364 CHAD HEIM 41 LEESBURG FL                 37:20
   44   366 RICHARD DANFORTH 42 ROCHESTER MILLS MI   37:21
   45   371 JIM STRICKLAND 40 DALTON GA              37:33
   46   373 DAVID MYERS 42 DELTONA FL                37:45
   47   377 CORY GITTNER 41 MIAMI SHORES FL          37:47
   48   396 ANTONIO TINEO 40 ORMOND BEACH FL         38:18
   49   437 JOHN KELLY 42 OVIEDO FL                  39:24
   50   460 GENE CROUCH 44 DAYTONA BCH FL            40:18
   51   494 GREIG RABITAILLE 41 ORMOND BEACH FL      41:45
   52   496 JIM MILSOM 43 NSB FL                     41:51
   53   506 HENRY FISCHER 42 ORMOND BCH FL           42:10
   54   524 JOE VONDRICK 43 ORMOND BCH FL            42:48
   55   537 WAYNE S BROWN 44 DAYTONA BCH FL          44:12
   56   544 GUY SAVINO 44 ORMOND BCH FL              44:42
   57   560 ROBERT PHILLIPS 41 OCALA FL              46:58
   58   612 ANDREW KIDD 41 PT ORANGE FL              55:35
  MALE AGE GROUP:  45 - 49
    1    13 DAVE DUNN 45 DAYTONA BCH FL              23:53
    2    22 ED WILSON 47 DAYTONA BEACH FL            24:49
    3    29 RON KROCHAK 48 ORMOND BCH FL             25:13
    4    41 MICHAEL MILLER 45 COCOA FL               25:58
    5    42 JAMES MAYER 46 EUSTIS FL                 25:59
    6    49 BOB FRY 47 ONTARIO CN                    26:30
    7    59 PHILIP BRENNAN 48 ORMOND BEACH FL        27:07
    8    64 MANNY ARRUDA 49 SOMERVILLE MA            27:27
    9   100 RANDY NOWELL 49 ORMOND BCH FL            29:10
   10   103 ROBERT DONOVAN 46 PT ORANGE FL           29:22
   11   108 ROBERT WALLACE 49 DAYTONA BEACH FL       29:36
   12   130 GENE VAN KEUREN 47 DAYTONA FL            30:22
   13   136 MARIO LACUTE 48 ANDOVER OH               30:40
   14   142 CHARLIE BRINKLEY 46 ALTAMONTE SPRINGS    30:50
   15   147 STEVE SEIBERT 47 FLAGLER BCH FL          30:54
   16   150 ROBERT NOWELL 46 DAVENPORT FL            30:58
   17   152 STEVE CLINNICK 48 HAVANA EN              31:01
   18   156 LUIS PEREIRA 47 OVIEDO FL                31:08
   19   198 JOHN KUNA 49 DAYTONA BCH FL              32:09
   20   200 BRUCE MANNO 46 ORMOND BEACH FL           32:22
   21   213 BILL TILLARD 48 ORMOND BEACH FL          32:52
   22   237 CECIL KNIGHT 46 ORMOND BEACH FL          33:30
   23   259 TIM ELSEN 48 BURLINGTON WI               34:09
   24   264 KENNETH MC DONALD 47 SO.DAYTONA FL       34:17
   25   272 MICHAEL DUENAS 45 TALLAHASSEE FL         34:30
   26   284 TOM MILLHOUSER 49 ORMOND BCH FL          34:46
   27   285 LANNY HARRIS 49 HOLLY HILL FL            34:47
   28   291 JACK THOMAS 48 SUMMERLAND KEY FL         34:56
   29   293 MICHAEL KRAYEWSKY 48 ORMOND BCH FL       34:57
   30   295 BOB DANFORTH 45 GROSSE POINTE MI         34:58
   31   298 WALLY ESSER 46 JACKONVILLE FL            35:04
   32   327 JACO BUDRICKS 47 ALBERTON SOUTH AFRICA    36:18
   33   330 PAUL MC KITRICK 45 DAYTONA BCH FL        36:28
   34   333 DAVID VANGHAN 46 DAYTONA BCH FL          36:35
   35   380 RICHARD ELSWICK 48 DELAND FL             37:48
   36   383 LARRIE TIFFANY 48 ORMOND BEACH FL        37:49
   37   394 BILL BUTSIC 48 SHEMOMIO WI               38:09
   38   401 TOM MORRISSEY 45 DAYTONA BCH FL          38:35
   39   455 GREG NOEL 46 HOLLY HILL FL               40:09
   40   457 DENNIS RAMSEY 46 ORLANDO FL              40:11
   41   476 JAMES BOYLE 45 ORMOND BCH FL             40:59
   42   485 VERN CONAWAY 46 GREEN BAY WI             41:21
   43   487 GERALD WOODARD 47 ORMOND BCH FL          41:24
   44   488 RJ CRAWFORD 46 LAKE MARY FL              41:26
   45   495 GORDON OLDHAM 47 FRUITLAND PARK FL       41:49
   46   509 MIKE JILOTY 47 ORMOND BCH FL             42:18
   47   515 ANTHONY SALAYCIK 46 PT ORANGE FL         42:24
   48   522 JOSEPH NELMS 46 DAYTONA BCH FL           42:45
   49   600 JIM REID 48 MISSISSAUGA ON               52:24
   50   601 THOMAS BRAY 45 PT ORANGE FL              52:37
  MALE AGE GROUP:  50 - 54
    1    38 WILLIAM SMITH 51 DELTONA FL              25:46
    2    65 DAVID SHIDEMANTLE 52 LAKE MARY FL        27:30
    3    88 DAVID PROSE 52 DAYTONA BCH FL            28:37
    4   117 RANDY PULLO 50 JAX FL                    29:53
    5   126 JON DAVIS 53 WINTER SPRINGS FL           30:16
    6   159 TOM BANAS 51 BRISTOL CT                  31:19
    7   161 JAMES HALL 53 RICHMOND VA                31:22
    8   187 BRUCE RAND 53 OVIEDO FL                  31:55
    9   189 JOHN WINN 51 TALLAHASSEE FL              32:02
   10   194 GENE RHEE 50 PALM COAST FL               32:05
   11   201 JOHN CLARK 54 PT ORANGE FL               32:25
   12   229 JIM CUNNINGHAM 54 PONCE INLET FL         33:23
   13   231 ROBERT GUCWA 52 DAYTONA BCH FL           33:26
   14   241 WOLF TOMPKINS 52 ALTAMONTE SPRG FL       33:35
   15   242 SEFORD OLSEN 53 LEESBURG FL              33:36
   16   253 LARRY POLSKY 52 ORMOND BCH FL            33:58
   17   267 MICHAEL MC NEECE 51 FARMINGTON HILLS M   34:23
   18   320 HARRY OAKLEY 50 PONCE INLET FL           35:54
   19   328 GLEN CHURDON 50 APOPKA FL                36:22
   20   332 RAY PARKER 52 CARMI IL                   36:34
   21   362 ROBERT PEPPER 52 ORMOND BCH FL           37:19
   22   370 JIM KOTAS 54 DAYTONA BCH FL              37:29
   23   391 PAUL DOYLE 54 PORT ORANGE FL             38:03
   24   407 JIM SARGENT 50 ORMOND BCH FL             38:41
   25   428 BUBBA ANDERSON 51 ST AUGUSTINE FL        39:12
   26   473 RICK DUNN 50 MAITLAND FL                 40:58
   27   477 LEE LINDSEY 50 SO.DAYTONA FL             41:00
   28   491 DENNIS LONG 52 DAYTONA BCH FL            41:32
   29   503 JOHN DEVRIES 51 N SYRACUSE NY            42:06
   30   507 DONALD KOONS JR 50 DELAND FL             42:11
   31   535 EMANUEL SESSION 52 DAYTONA BCH FL        44:09
   32   540 CLAY RATCLIFFE 53 DAYTONA BCH FL         44:29
   33   572 DAN PETTITT 52 ORMOND BCH FL             47:46
   34   578 JACK DELANEY 52 ELKHORN WI               48:35
   35   621 JOHN ALEXANDER 50 FRUITLAND PARK FL      58:50
  MALE AGE GROUP:  55 - 59
    1    58 TOM HOFFMAN 55 ORMOND BEACH FL           27:05
    2    62 PETER KRAMER 57 NEW SMYRNA BEACH FL      27:13
    3    93 DAVID HUGGINS 59 DAYTONA BCH FL          28:48
    4    98 ROGER HAUCK 55 PALM HARBOR FL            28:56
    5   106 JACK O'KEEFE 59 STUART FL                29:24
    6   129 RON ALLISON 57 DELAND FL                 30:20
    7   133 VERLIN SWEATT 58 TEMPERANCE MI           30:36
    8   140 BOB DRAPAL 55 COMMERCE MI                30:45
    9   226 PAUL LEWIS 55 CHEEKTOWAGA NY             33:10
   10   265 FRED HINE 58 ORMOND BCH FL               34:18
   11   277 FRANK NEITZEY 58 PORT ORANGE FL          34:33
   12   349 SIBLY TONKIN II 55 SOUTHGATE MI          36:56
   13   384 LOUIE LEGUM 58 GAINESVILLE FL            37:49
   14   388 STEVE FUEHREY 58 ORMOND BCH FL           37:54
   15   422 MIKE LEWIS 57 ORMOND BCH FL              39:04
   16   438 DAVE DANIELSKI 57 SOUTH DAYTONA FL       39:29
   17   490 WARREN MCCURRY 57 KILLARNEY FL           41:31
   18   553 KENNETH JULIAN 55 OAK BROOK IL           46:13
   19   568 RICHARD AUGUSTUS 56 PORT CHARLES FL      47:29
  MALE AGE GROUP:  60 - 64
    1   154 LARRY PENROD 64 HINESVILLE GA            31:05
    2   195 CHARLES DESROSIER 63 MELBOURNE FL        32:06
    3   248 WILLIAM PONS 60 ORLANDO FL               33:48
    4   270 PHILIP BERNSTEIN 63 PORT ORANGE FL       34:25
    5   286 CARL VOTA 60 VERO BCH FL                 34:49
    6   315 HORACE BRANNON 62 NEW SMYRNA BCH FL      35:44
    7   317 JOE PENCE 62 WINTER PARK FL              35:46
    8   399 GEORGE RAWNSLEY 61 MARATHON FL           38:33
    9   400 JOHN MC CULLERS 63 ORMOND BCH FL         38:34
   10   424 WILLIS CLIFFORD 62 VERO BCH FL           39:07
   11   442 RICK SNYDER 64 ORMOND BCH FL             39:37
   12   456 ROBERT KELLEY 62 KEY WEST FL             40:10
   13   459 CARL FENNER 63 DAYTONA BCH FL            40:16
   14   468 ALONZO SONIER 64                         40:51
   15   474 THURMAN BOWLS 62 NEW SMYRNA BCH FL       40:59
   16   521 PETER BRUNELLE 63 PT ORANGE FL           42:44
  MALE AGE GROUP:  65 - 69
    1   111 ROLLA COLSON 69 STREATOR IL              29:41
    2   123 JERRY LARDINOIS 65 PT ORANGE FL          30:01
    3   137 DON HAWKINSON 66 MELBOURNE FL            30:42
    4   141 DONALD NYGAARD 67 ORLANDO FL             30:47
    5   176 STEVE SMITH 66 OVIEDO FL                 31:39
    6   182 THOMAS ESTES 65 DAYTONA BEACH FL         31:48
    7   246 JACK WELLMAN 69 NEW SMYNRA BEACH FL      33:46
    8   251 JACK WANGENSTEEN 66 DAYTONA BCH FL       33:56
    9   323 BOB FEE 65 CHELSEA MA                    35:57
   10   409 GERALD GILBERTSON 69 OCALA FL            38:46
   11   463 FRANK JEWELL 66 DAYTONA BCH FL           40:30
   12   478 HENRY ZUCCARO 67 LITTLE FALLS NY         41:02
   13   493 LOWELL STEVER 65 BINGHAMTON NY           41:42
   14   514 FRANK FRENCH 65 LAKE MARY FL             42:21
   15   530 ALBERT FERGUSON 68                       43:29
   16   561 HENRY J. CAMPBELL 66 MELBOURNE BEACH F   47:05
   17   616 JACOB HUMMEL 69 NEW SMYRNA BEACH FL      57:50
  MALE AGE GROUP:  70 - 74
    1   243 VICTOR DOIG 71 ORMOND BCH FL             33:40
    2   345 REID HUGHES 73 ORMOND BCH FL             36:51
    3   418 MORELAND PERKINS 73 DAYTONA BCH FL       38:57
    4   451 LOUIS NICHOLS 72 APOPKA FL               39:55
    5   453 DAVID WEBER 70 FRUITLAND PK FL           39:59
    6   557 RICHARD ZIEHMER 70 DAYTONA BEACH FL      46:40
    7   592 ALFRED OWENS 71  FL                      50:26
    8   594 EUGENE NOWELL 72 DAVENPORT FL            50:50
    9   595 JOSEPH NAPOLI 74 ORANGE CT               50:51
   10   598 BOB BASSETT 71 DAYTONA BCH FL            51:47
   11   622 JOHN RABBITT 70 DELTONA FL             1:00:42
  MALE AGE GROUP:  75 - 79
    1   275 JACK SPINKS 78 MERRITT ISLAND FL         34:31
    2   425 WILLIAM MIKKELSEN 76 ANN ARBOR MI        39:08
    3   469 FISHER LEWIS 79 BETHANY OK               40:52
    4   536 JOE JILOTY 77 ORMOND BCH FL              44:11
    5   570 HENRY DUFFETT 76 DAYTONA BCH FL          47:36
  OVERALL FEMALE CHAMPION
    1    31 MALLORY DUNN 16 DAYTONA BCH FL           25:20
  FEMALE AGE GROUP: 14 & UNDER
    1   113 TIFFANY URQUHART 13 ORMOND BCH FL        29:44
    2   190 ERIN LENAHAN 10 GROSSE PT SHORES MI      32:03
    3   239 ROYA DARIOOSH 11 ORMOND BEACH FL         33:33
    4   256 LAURE DANFORTH 12 GROSSE POINTE MI       34:01
    5   263 JORDAN DUENAS 13 TALLAHASSEE FL          34:17
    6   310 BRITTANY FRANKEL 12 RED HOOK NY          35:28
    7   386 ALLISON MAC REYNOLDS 14 ORMOND BCH FL    37:51
    8   432 JENNIFER VELIE 13 ORMOND BCH FL          39:18
    9   486 MONICA STEWART 13 ORMOND BCH FL          41:21
   10   529 SARAH MILES 13 ORMOND BCH FL             43:20
   11   534 LAURA WEISS 14 ORMOND BCH FL             44:07
   12   542 KIMBERLY TOLLAND 13 ORMOND BCH FL        44:30
   13   545 CAROLYN BRAYFIELD 14 PLANTSVILLE CT      44:55
   14   552 SASHA MEDINA 13 DAYTONA BCH FL           46:12
   15   573 KORI NIENOW 14 WEST BEND WI              47:47
   16   579 BANYAN BOTKIN 13 ORMOND BEACH FL         48:46
  FEMALE AGE GROUP:  15 - 18
    1    83 JENNIFER RILEY 17 PT ORANGE FL           28:15
    2   157 RACHEL CHRISTNER 15 OVIEDO FL            31:14
    3   167 NICOLE KROCHAK 18 ORMOND BCH FL          31:26
    4   247 JENNIE LARSON 17 MILFORD MI              33:47
    5   343 SIDNI MANNE 17 ORMOND BEACH FL           36:48
    6   382 APRIL BERNARDO 16 PORT ORANGE FL         37:49
    7   439 KATIE MC EWEN 18 ATLANTA GA              39:30
    8   482 CAITLIN PARK 15 DAYTONA BEACH FL         41:12
    9   512 CACEE ROSE 16 HOLLY HILL FL              42:20
   10   543 TARA STALNAKER 16 ORMOND BCH FL          44:31
   11   556 KELLY MCNAMARA 15 ORMOND BCH FL          46:38
   12   580 LEAH NIENOW 18 WEST BEND WI              48:52
  FEMALE AGE GROUP:  19 - 24
    1    52 DIANA BUSHNELL 22 JAX FL                 26:43
    2   121 BECKY STERN 24 ORLANDO FL                30:00
    3   165 JACKIE BERES 19 GAINESVILLE FL           31:25
    4   166 LAVETA STEWART 22 WINTER PARK FL         31:26
    5   199 LIZ KOTAS 22 DAYTONA BCH FL              32:16
    6   206 MANDY PARKS 24 GAINESVLLE FL             32:36
    7   235 VERONIKA CUNNINGHAM 24 LEBANON NJ        33:29
    8   266 CHRISTINE PRESTWOOD 19 PT ORANGE FL      34:20
    9   274 KACEY JOHNSON 19 ORMOND BCH FL           34:31
   10   367 ELIZABETH SANDERSON 20 BOCA RATON FL     37:22
   11   526 JAMIE LUTES 23 ORMOND BCH FL             43:00
   12   547 SARA BAYLOR 23 ORMOND BEACH FL           45:01
   13   551 ELIZABETH THIELE 21 WINTER PARK FL       45:36
   14   604 KIM CLEAVER 20 W PLM BCH FL              53:30
  FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
    1    73 MELISSA LACOCK 27 DAYTONA BCH FL         27:46
    2   105 SUSAN JOY 26 PORT ORANGE FL              29:24
    3   116 MAURA GRUNDMEYER 27 DAYTONA BCH FL       29:52
    4   128 JACKIE JUTKOFSKY 25 ORMOND BCH FL        30:20
    5   144 VALICIA RUGERIO-CAIN 29 ORMOND BCH FL    30:51
    6   160 TAMRA JAMESMARRIS 25 NEW SMYRNA BEACH    31:21
    7   224 KARIN FRANCE 26 ORMOND BCH FL            33:06
    8   244 DEBRA BOZEMAN 29 ORMOND BCH FL           33:43
    9   326 LEAH FRAIN 26 ORLANDO FL                 36:17
   10   339 AMANDA WILES 26 PT ORANGE FL             36:43
   11   340 KARA HUMPHREY 28 BEAVERCREEK OH          36:44
   12   359 MICHELLE GUYOT 28 ORANGE PARK FL         37:15
   13   375 BON BON KEATING 29 DAYTONA BEACH FL      37:46
   14   466 KRISTY ARNOLD 28 DULUTH GA               40:38
   15   484 CHARLOTTE STRUBLE 28 DAYTONA BCH FL      41:18
   16   520 KATHERINE URQUHART 25 NEW SMYRNA BCH F   42:38
   17   562 KATHLEEN ROBERTS 29 ORMOND BCH FL        47:10
   18   567 SHERRIE AUGUSTUS 27 MARIETTA GA          47:29
   19   585 KAY GALLOWAY 29 ORMOND BCH FL            49:31
   20   608 LAN CAPRI 28 PT ORANGE FL                55:16
   21   623 HEATHER HARRIS 27 ROYORSFORD PA        1:00:43
  FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
    1   151 SUSAN ABBE 32 WINTER PARK FL             30:58
    2   203 MELISSA DEVORE 30 DAYTONA BCH FL         32:27
    3   207 KATHY MC GUIRE 33 TOLEDO OH              32:38
    4   215 SHANNON TOBIAS 30 DAYTONA BCH FL         32:57
    5   245 ROBYN BARNETT 33 DELAND FL               33:45
    6   283 CAROLINE PERROTTA 30 PT ORANGE FL        34:44
    7   296 DEBBIE GUILBEAU 33 DECATUR GA            34:59
    8   334 DANA PALMIERI 33 DAYTONA BCH FL          36:36
    9   352 KELLY MAXWELL 30 PORT ORANGE FL          37:03
   10   363 DEBRA BONNET 32 ORMOND BCH FL            37:19
   11   404 JOY LEADER 31 DEBARY FL                  38:40
   12   415 JENNIFER RULAND 32 WILBUR BY THE SEA F   38:55
   13   427 CHARLOTTE JORDAN 33 FRUITLAND PK FL      39:10
   14   430 CYNTHIA NICHOLAS 32 COCOA FL             39:16
   15   444 DEB ZIMBLE 32 ORMOND BCH FL              39:38
   16   458 ELIZABETH CAMBURE 34 LARCHMONT NY        40:12
   17   499 LEEANNE SAMPSON 34 JUPITER FL            41:58
   18   510 JULIE RHOADES 31 PT ORANGE FL            42:19
   19   525 KRISTINE ROBERTS 32 ORMOND BCH FL        42:50
   20   546 NANCY SKALA 34 ST PETERSBURG FL          44:58
   21   565 CAMI GUARE 33 GRAUSLAKE IL               47:23
   22   586 LORI FRANCE 30 ORMOND BCH FL             49:40
   23   597 LISA BYNUM 32 LK HELEN FL                51:44
   24   605 JESSICA ROMAN 30 LK MARY FL              53:40
  FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
    1    79 VICKY MUNDT 37 JACKSONVILLE FL           28:08
    2    92 HEATHER WOOD 36 JOHNS ISLAND SC          28:48
    3   145 TAMMY ENDERS 35 ORLANDO FL               30:52
    4   162 JILL DUNPHY 39 ELMIRA NY                 31:22
    5   169 LAURIE SUTHERLIN 35 WINTER GARDEN FL     31:27
    6   193 MARTHA MILANI 39 PALM COAST FL           32:05
    7   205 PEGGY BERNANDO 39 PT ORANGE FL           32:34
    8   221 LISA GITTNER 38 MIAMI SHORES FL          33:03
    9   227 TAMI MAULAND 38 WEST BEND WI             33:11
   10   240 LISA GONSALVES 37 ORMOND BEACH FL        33:34
   11   279 JAN WATSON 39 DAYTONA BEACH SHORES FL    34:35
   12   288 MARY KAY FOODY 39 TEMP TERR FL           34:52
   13   305 LISA HANDLER 37 CHICAGO OH               35:24
   14   307 KATHLEEN KAVANAUGH 35 WEST SENECA NY     35:26
   15   308 DIANE BRAY 36 PT ORANGE FL               35:27
   16   322 LISA PARK 39 DAYTONA BEACH FL            35:55
   17   335 BEVERLY MARSHALL 38 DAYTONA BEACH FL     36:38
   18   344 LAURA HAZEN 36 FLAGLER BEACH FL          36:50
   19   346 BETH GAY 35 ATLANTA GA                   36:54
   20   351 LINDA BARLOW 35 ORMOND BCH FL            37:02
   21   355 ELLEN ROLLINS 38 NEW SMYRNA BCH FL       37:08
   22   389 THERESA CONNOLLY 39 ORLANDO FL           37:58
   23   390 PATRICIA BEST 39 ORMOND BCH FL           37:59
   24   397 KAREN COLANGELO 39 DAYTONA BCH FL        38:20
   25   402 DANA SUSSMAN 39 KISSIMMEE FL             38:35
   26   479 KIM KEHOE 37 NEW SMYRNA BCH FL           41:07
   27   505 CHRISTINE FUGARAZZO 38 FARMINGDALE NY    42:10
   28   518 LYDIA STELNICKI 39 DAYTONA BCH FL        42:28
   29   523 SOPHIA FITZGERALD 36 OCEANPORT NJ        42:46
   30   555 LEA FRAZIER 36 PT ORANGE FL              46:32
   31   558 TAMARA CASE 36 ORLANDO FL                46:51
   32   583 MARY SALAYCIK 35 PT ORANGE FL            49:18
   33   587 KATHY MATHENY 39 DELAND FL               49:41
   34   609 DEBRA SESSION 36 ORMOND BCH FL           55:20
   35   614 JONI BURMAN 38 WATERFORD MI              57:01
  FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
    1    33 CINDY MCHUGH 40 FAIRFIELD CT             25:32
    2    95 ANITA HOLDER 41 PORT ST. LUCIE FL        28:49
    3   120 BERNADETTE FLYNN 42 FAIRFAX VA           29:59
    4   163 CATHY BRANDAU 44 NOVI MI                 31:23
    5   181 ANNIE BARBOUR 44 ORMOND BEACH FL         31:47
    6   183 DEBORAH FREELAND 41 NEW SMYRNA BCH FL    31:49
    7   252 BRIDGET GALLAGHER 43 ORMOND BCH FL       33:56
    8   254 SUZI RUHZ 44 TALLAHASSEE FL              34:00
    9   292 SUSAN TATE 42 FLAGLER BCH FL             34:57
   10   294 MARIA PREVATTI 40 FLAGLER BCH FL         34:58
   11   313 STEPHANIE KRETSCHMAR 43 ORMOND BCH FL    35:38
   12   314 BARBARA KENDRICK 41 PT ORANGE FL         35:43
   13   342 JEANNIE KENNEY 41 HOLLY HILL FL          36:48
   14   357 LINDA MEROLA 43 ORMOND BCH FL            37:12
   15   358 PATTY CRIPPEN 41 FARMINGTON HILLS MI     37:14
   16   372 LORI TOLLAND 41 ORMOND BCH FL            37:40
   17   398 BRENDA MC MILLIAN 44 PORT ORANGE FL      38:24
   18   417 SUSAN SNELL 40 LAKELAND FL               38:57
   19   419 CHERYL CUNNINGHAM 42 PONCE INLET FL      38:58
   20   421 ROBIN DE BLAKE 44 JEKYLL ISLAND GA       39:03
   21   449 LISA BOTKIN 44 ORMOND BEACH FL           39:52
   22   454 YOLANDA LEFEBER 40 ORMOND BCH FL         40:08
   23   462 ERIN FITZGERALD 42 ORMOND BEACH FL       40:26
   24   527 SUE ESSER 41 JACKSONVILLE FL             43:01
   25   575 CINDY CARON 43 DAYTONA BCH FL            48:12
   26   577 KATHY NIENOW 40 WEST BEND WI             48:25
   27   590 SANDY NOWELL 41 ORMOND BCH FL            50:19
   28   591 DONNA MARZEK 44 LEESBURG FL              50:24
   29   607 LYDIA SMITH 41 SORRENTO FL               55:03
  FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
    1   297 JEAN BURGESS 49 PORT ORANGE FL           35:01
    2   312 KATHY ZOSHAK 46 ORMOND BEACH FL          35:31
    3   318 MADELEINE PERROTT 45 ORMOND BEACH FL     35:47
    4   336 BETSY KUHL 46 KEENE NH                   36:38
    5   347 SANDRA MORRIS 49 DAYTONA BCH FL          36:55
    6   361 BARBARA MANNE 47 ORMOND BCH FL           37:18
    7   369 LYNN MCELROY 45 TEMPLE TERRACE FL        37:28
    8   405 LUCY BRANDY 49 DELAND FL                 38:41
    9   411 JULIE HORSFIELD 48 DAYTONA BCH FL        38:48
   10   434 NANCY TOTH 46 ORMOND BCH FL              39:21
   11   447 DONNA LEWIS 47 CHEEKTOWAGA NY            39:41
   12   470 JOAN LEWINE 45 PT ORANGE FL              40:56
   13   475 JO STALEY 46 ORMOND BCH FL               40:59
   14   489 CHERYL STEWART 45 DAYTONA BCH FL         41:30
   15   498 ESTHER THORNHILL 46 NEW SMYRNA BCH FL    41:55
   16   502 LORRAINE ARMENTI 47 SOUND BEACH NY       42:04
   17   511 WHIT ROSE 45 HOLLY HILL FL               42:19
   18   513 SUSAN KING 45 ORMOND BCH FL              42:20
   19   517 EDNA RAMSEY 46 ORLANDO FL                42:26
   20   519 SHERRI THOMAS 47 SUMMERLAND KEY FL       42:30
   21   528 MARTY GOTTLIEB 45 PONCE INLET FL         43:13
   22   541 KAY MC CABE 46 ALTAMONTE SPRINGS FL      44:29
   23   581 LESLIE ZUCCARO 47 LITTLE FALLS NY        49:12
   24   588 DEBBY STALNAKER 48 ORMOND BCH FL         49:49
   25   599 ANN SPANGLER 45 DAYTONA BCH FL           52:23
  FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
    1   177 SUSAN GUMMEY 50 DAYTONA BCH FL           31:41
    2   212 PATRICIA BEIDELSHIES 53 ORANGE CITY FL   32:50
    3   278 MARY VENCILL 52 PT ORANGE FL             34:34
    4   331 SUSAN HILL 51 NEW SMYRNA BCH FL          36:32
    5   368 TRISH CASH 50 NEW SMYRNA BCH FL          37:26
    6   445 ARLYNN KING 50 YPSILANTI MI              39:39
    7   472 MARY HERMANN 51 ORMOND BCH FL            40:57
    8   492 AMANDA TAMERIS 53 PORT ORANGE FL         41:41
    9   500 LINDA TOMPKINS 52 ALTAMONTE SPRG FL      42:01
   10   508 VICKI EHMEN 50 ORMOND BCH FL             42:15
   11   516 SALLY GARDINER 52 DAYTONA BCH FL         42:25
   12   559 BARBARA GIUFFREDA 51 VERO BCH FL         46:56
   13   589 CAROL PARKER 52 CARMI IL                 49:51
   14   606 LINDA DEVRIES 50 N SYRACUSE NY           55:00
   15   615 KATHY KOTAS 53 DAYTONA BCH FL            57:24
   16   617 KAREN BLONDEAU 50 ORLANDO FL             58:01
   17   620 HELENE ALEXANDER 52 FRUITLAND PARK FL    58:24
  FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
    1   171 LINN SMITH 55 OVIEDO FL                  31:32
    2   350 NANCY PULLO 58 JAX FL                    37:00
    3   416 RITA SCHAFER 59 MT PLYMOUTH FL           38:55
    4   538 CAROL SMITH 55 DAYTONA BEACH FL          44:12
    5   554 LUCIANE HANER 56 PAISLEY FL              46:19
    6   563 SARAH VOTA 56 VERO BCH FL                47:14
    7   613 CATHERINE CLIFFORD 59 VERO BCH FL        56:15
  FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
    1   337 CHRISTINE BECKER 64 DAYTONA BCH FL       36:39
    2   341 ANN RAWNSLEY 61 MARATHON FL              36:45
    3   423 PEGGY LARGE 60 DAYTONA BCH FL            39:06
    4   531 ANNETTE SONIER 62                        43:30
    5   533 CAROL BESTLAND 60 DELAFIELD WI           43:41
    6   564 SHEILA PLACE 62 PLYMOUTH MI              47:20
    7   584 MARY HILLS 62 PT ORANGE FL               49:23
  FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
    1   481 BILLIE-HANE SCHWARTZ 67 VERO BCH FL      41:11
    2   550 WILLA OWEN 68 PALM COAST FL              45:19
    3   576 RUTH WEBER 69 FRUITLAND PARK FL          48:19
    4   618 RUTH STEVER 66 BINGHAMTON NY             58:19
  FEMALE AGE GROUP:  70 - 74
    1   360 HILDY FOSSE 71 HOLDERNESS NH             37:18
    2   440 ANGELA SALDANA 73 COCOA BEACH FL         39:32
    3   593 CAMILLE DICKINSON 71 NEW SMYRNA BCH FL   50:44
    4   610 ANNE FERBER 72 PIKESVILLE MD             55:26

32ND ANNUAL EASTER BEACH RUN [2 MILES]
DAYTONA BEACH, FLORIDA 4/22/00 2:30PM
OVERALL BOYS RESULTS  2 MILE RUN
    1     1 CORY LISENBER 09 LONGWOOD FL             13:24
    2     2 ZACHARY SMITH 10 DELTONA FL              14:07
    3     3 MICHAEL CREED 11 FAIRFAX VA              14:17
    4     4 SEAN MAC REYNOLDS 11 ORMOND BCH FL       14:29
    5     5 MARCUS MC DONALD 11 SO.DAYTONA FL        14:32
    6     6 DOUG BORCHERT 10 PRINCETON NJ            14:40
    7     9 RYAN JONES 09 APOPKA FL                  15:01
    8    10 ADAM BRUNO 10 ORMOND BCH FL              15:08
    9    11 JOHNNY TOLLAND 11  FL                    15:15
   10    13 JOSHUA RHEA 11 ORMOND BEACH FL           15:39
   11    14 AARON SHOTT 10 DELTONA FL                15:44
   12    15 CHRIS SEELEY 11 ORMOND BCH FL            15:49
   13    17 WESLEY JONES 10 JAX FL                   15:58
   14    19 KEENAN BABCOCK 09 PT ORANGE FL           16:16
   15    20 WESLEY GRAHAM 10 PT ORANGE FL            16:18
   16    24 DANIEL DUNN 11 DAYTONA BCH FL            16:37
   17    25 MARK PEREIRA 08 OVIEDO FL                16:48
   18    26 WADE DOWNS 11 NEW SMYRNA BCH FL          16:49
   19    27 CHRISTOPHER HOLCOMB 11 ORMOND BCH FL     16:49
   20    28 DANNY IRIZARRY 09 DELAND FL              16:55
   21    29 WESLEY HEIM 11 LEESBURG FL               17:00
   22    31 LARS LARSON 09 MILFORD FL                17:18
   23    33 SEAN GIBBONS 10 OVIEDO FL                17:31
   24    34 GRIFFIN CUMMINS 10 VIENNA VA             18:05
   25    35 KEVIN MCKERNAN 09 ORMOND BCH FL          18:09
   26    36 SHANE GIBBINS 09 OVIEDO FL               18:12
   27    38 STEVEN BOEHMER 11  FL                    18:21
   28    39 NELSEN ESSER 08 JAX FL                   18:22
   29    40 GREGORY FRYE 08 PORT ORANGE FL           18:24
   30    41 ZACHARY WILLIAMS 08 ORMOND BCH FL        18:26
   31    42 PAUL RICE 07 DAYTONA BCH FL              18:37
   32    43 RYAN BOTKIN 10 ORMOND BCH FL             18:40
   33    44 PARKER FLORES 09 ORMOND BCH FL           18:43
   34    45 R.C. HILL 11 DAYTONA BCH FL              18:51
   35    47 PATRICK DITTMER 07 WALES NY              19:02
   36    48 TROY BERNARDO 11 PT ORANGE FL            19:06
   37    49 JAKE GRIFFITH 08 ORMOND BCH FL           19:08
   38    50 MURPHY CUMMINS 11 VIENNA FL              19:11
   39    51 WILSON RUST 10 ORMOND BCH FL             19:13
   40    52 PATRICK DAUNT 10 DELAND FL               19:26
   41    54 JOSEPH BERNARDO 08 PT ORANGE FL          19:50
   42    55 JACOB ELSEN 10 BURLINGTON WI             19:52
   43    57 JACOB HILL 08 DAYTONA BCH FL             21:19
   44    58 TONY ZENT 08 HOLLY HILL FL               21:19
   45    59 JONATHAN VARDAMASKOS 11 HOLLY HILL FL    21:19
   46    61 NATHAN MILES 07 ORMOND BCH FL            21:24
   47    66 DANIEL SPLETTER 11 DAYTONA BCH FL        21:36
   48    68 HALLEY CUMMINS 06  FL                    23:03
   49    70 PATRICK RABITAILLE 11 ORMOND BCH FL      23:14
   50    72 ADAM CROUCH 10 DAYTONA BCH FL            23:34
   51    74 ALEX CROUCH 08 DAYTONA BCH FL            23:43
   52    78 TOM MC GUIRE 08 TOLEDO OH                25:35
   53    79 CHRIS OWENS 09 MIAMI FL                  25:48
   54    82 AUSTIN MARZEK 07 LEESBURG FL             29:10
   55    86 MATTHEW ARCHER 08 DAYTONA BCH FL         30:10
  OVERALL GIRLS  RESULTS 2 MILE RUN
    1     7 BRITTANY MC CAN 09 ALTAMONTE SPRG FL     14:49
    2     8 RAQUEL ABADIA 09 DAYTONA BCH FL          15:00
    3    12 TIFFANY JONES 11 APOPKA FL               15:24
    4    16 KARINA LISENBER 08 LONGWOOD FL           15:50
    5    18 SUSIE IRIZARRY 11 DELAND FL              16:01
    6    21 JENA NIENOW 11 WEST BEND WI              16:23
    7    23 SIERRA PODSCHUM 10 MAITLAND FL           16:31
    8    30 ELISSA RIZZI 09 LONGWOOD FL              17:01
    9    32 KELSEY DUNN 11 DAYTONA BCH FL            17:27
   10    37 KRISTEN PANNY 11 W.CAPE MAY NY           18:15
   11    46 BRITTANY WILLIAMS 09 ORMOND BCH FL       18:55
   12    53 HILLARY OVENAS 11 TALLAHASSEE FL         19:50
   13    56 JESSICA PAULMANN 11 SARASOTA FL          21:08
   14    60 SASHA WEISS 11 ORMOND FL                 21:20
   15    62 VICTORIA MORENO 09 DELAND FL             21:29
   16    63 CHRISTINE CUNNINGHAM 10 LEBANON NJ       21:30
   17    64 CHELSEA EKKENRODE 10 DELTONA FL          21:32
   18    65 DIANDRA LOUX 11 DAYTONA BCH FL           21:33
   19    67 MONICA MILES 09 ORMOND BCH FL            22:36
   20    69 AMANDA BAIRD 09 HOLLY HILL FL            23:03
   21    71 AMANDA ARRUDA 09 SOMERVILLE MA           23:24
   22    73 TRESSA CUNNINGHAM 06 LEBANON NJ          23:35
   23    75 BRAILLE BABCOCK 05 PT ORANGE FL          24:35
   24    76 SINCLAIR VINCENT 09 DAYTONA BCH FL       25:25
   25    77 MEGAN DAVID 06 SYVANIA OH                25:26
   26    80 ALEXANDRA ZENT 06 HOLLY HILL FL          26:44
   27    81 LAUREL MARZEK 10 LEESBURG FL             26:46
   28    83 KRISTEN HEIM 08 LEESBURG FL              29:11
   29    84 KATIE FONTANA 08 FLINT MI                30:07
   30    85 BRIANNA SHAVER 09 FLINT MI               30:10

About Alta Vista Sports | Return to Homepage
P.O. Box 1700 | Deland, FL USA 32721
Tel: 386.736.0002 | email: jboyle@altavistasports.com