Alta Vista Sports

ESCAPE FROM FORT DE SOTO TRIATHLON
APRIL 20, 2002 AT ST. PETERSBURG, FL
.50 SWIM| 15.5 BIKE| 3.1 RUN
RACE DIRECTOR-JOE FERNANDEZ
TIMING & RESULTS: JOHN BOYLE
ALTA VISTA SPORTS- 386 736-0002
www.altavistasports.com
?'S jboyle@altavistasports.com

MALE ELITE OVERALL                                  TIME   SM PL  SM TM  BK PL  BK TM  RN PL RN TM
    1     1 SIMON LESSING 31 BATH UK                1:06:02    1   10:10    1   39:16    1   16:37
    2     2 RICHARD ALLEN 44                        1:08:05    2   10:14    2   40:36    2   17:16
    3     3 ANDREAS GRUETTER 26 LANGENTHAL SW       1:09:52    3   11:06    3   40:44    3   18:03
    4     6 FARHAD CHARMFOROOSH 35 ORLANDO FL       1:14:07    5   11:49    5   42:41    4   19:37
    5     7 ROBERT DECOSTA 39 TAMPA FL              1:14:58    7   13:29    4   41:04    7   20:26
    6     9 DAVID DAMRATH 32 ST. PETE FL            1:15:59    4   11:27    7   44:52    5   19:42
    7    10 MICHAEL HOESTETTER 35 LARGO FL          1:16:23    6   12:09    6   43:41    8   20:34
    8    16 ALEX JONES 19 ST. PETE FL               1:20:12    8   13:32    8   46:35    6   20:05
    9   293 TREY HEYWARD 33 ST. PETE FL             1:42:35    9   21:15    9   56:31    9   24:50
   10   461 ROBERT BOOS 47 TAMPA FL                 1:57:04   10   22:15   10 1:02:01   10   32:50
AGE-GROUP RESULTS
MALE AGE GROUP:  15 - 19
    1    71 WILL WATSON 16 ST. PETERSBURG FL        1:27:14    2   13:07    2   52:45    2   21:23
    2    89 BENJAMIN WILLIAMS 18 BROOKSVILLE FL     1:29:26    3   14:28    4   54:23    1   20:36
    3    92 SETH KIMBALL 19 CLEARWATER FL           1:29:38    1   12:51    1   50:14    5   26:34
    4   187 ARMON JADIDIAN 19 SAFETY HARBOR FL      1:36:26    5   17:41    3   53:10    3   25:36
    5   264 ALEX JADIDIAN 15 SAFETY HARBOR FL       1:40:57    4   17:27    5   57:40    4   25:52
MALE AGE GROUP:  20 - 24
    1    17 JON HOLMES 21 PLAINSBORO NJ             1:20:21    1   11:55    1   45:17    3   23:10
    2    35 ROBERT NOORDSTAR 24 TAMPA FL            1:24:25    4   14:41    2   47:30    1   22:14
    3   209 JON BURMEISTER 24 DOUGLASVILLE GA       1:38:00    5   18:33    4   55:20    4   24:08
    4   216 JAMES RYDER JR 20 REDINGTON BEACH FL    1:38:18    6   20:22    3   55:11    2   22:46
    5   229 AMIR YUNUS 24 DUNEDIN FL                1:38:57    3   14:36    6   58:31    5   25:52
    6   339 BRICE GREEN 21 ST. PETE FL              1:45:34    7   20:55    5   57:57    6   26:42
    7   529 RYAN MANNING 22 SAINT PETERSBURG FL     2:11:35    9   22:07    9 1:11:51    7   37:38
    8     0 KEVIN BURKE 23 SAINT PETERSBURG FL                 8   21:12    7 1:01:00
    9     0 GUNNAR KINTZ 20 JACKSONVILLE FL                    2   13:42    8 1:11:46
MALE AGE GROUP:  25 - 29
    1    21 ROB MOULDS 29 PALM HARBOR FL            1:21:19    2   13:51    1   46:14    1   21:14
    2    62 PETER LEHMANN 27 ST PETE FL             1:26:41    1   12:49    4   50:02    6   23:51
    3    87 ERIC STANLEY 25 TAMPA FL                1:29:03    7   16:57    3   49:31    2   22:37
    4    91 DAVID KNOLL 26 ST. PETERSBURG FL        1:29:35    6   16:08    2   48:22    9   25:05
    5   108 MATTHEW MOSS 27 ORLANDO FL              1:30:22    5   15:47    6   51:05    4   23:31
    6   158 JOHN BARNETT 28 MIDDLETOWN RI           1:34:14   12   18:32    5   50:51    8   24:52
    7   211 BRIAN CRANDALL 25 REDINGTON SHORES FL   1:38:12    3   14:27    8   53:52   18   29:54
    8   221 MATTHEW DISHMAN 27 LAKEWOOD RANCH FL    1:38:36    8   17:03   10   54:40   12   26:54
    9   224 BRAD STECHSCHULTE 28 ST. PETE FL        1:38:43   11   18:14   13   56:21    7   24:09
   10   231 TIMOTHY CONWAY 25 GAINESVILLE FL        1:39:00    4   15:09   11   55:31   15   28:20
   11   235 RYAN L. RILEY 28 ATLANTA GA             1:39:20   14   19:09   14   56:47    3   23:25
   12   236 CHAD KAYS 27 ORLANDO FL                 1:39:20   23   21:56    7   53:39    5   23:46
   13   257 BENJAMIN PERKINS 27 HIGHLANDS RANCH CO  1:40:47   17   19:28   12   56:11   10   25:08
   14   265 THOMAS BURKE 26 SAINT PETERSBURG FL     1:40:59   15   19:14    9   54:24   14   27:23
   15   297 JARED JAMISON 29 RICHMOND FL            1:42:50    9   17:48
   16   348 EDGAR MELENDEZ 29 TAMPA FL              1:46:12   19   20:28   16   58:26   13   27:19
   17   400 RICHIE REICH 29 TAMPA FL                1:50:15   20   21:05   18   59:51   16   29:21
   18   408 ANDREW CARNEY 27 TRINITY FL             1:51:03   10   18:12   21 1:03:03   17   29:49
   19   422 T.J. WOODBURY 28 MELBOURNE FL           1:52:07   16   19:17   17   59:39   20   33:12
   20   448 JUSTIN SCOTT 27 SAFETY HARBOR FL        1:55:49   21   21:17   22 1:08:06   11   26:26
   21   473 JASON FRANKS 26 TAMPA FL                1:58:18   18   19:36   23 1:08:07   19   30:36
   22   508 GRANVILLE HOUCHINS 27 ST. PETERSBURG FL 2:05:58   24   30:05   20 1:01:34   21   34:20
   23     0 ROBERT VOSBURG 25 LAKELAND FL                     13   19:00   15   56:47
   24     0 MICHAEL RABINOWITZ 26 ST.PETE FL                  22   21:52   19 1:00:52
MALE AGE GROUP:  30 - 34
    1    13 JOHN DAVIS 34 LAKE MARY FL              1:19:42    7   13:48    1   45:50    1   20:05
    2    26 MICHAEL PETERSEN 31 TAMPA FL            1:23:07   10   14:07    4   47:38    4   21:23
    3    29 GEORGE DAGAN 31 ST PETERSBURG FL        1:23:29    8   13:56    3   47:05    8   22:29
    4    39 IAN PAYNE 34 TIERRA VERDE FL            1:24:38   15   15:33    9   48:38    2   20:27
    5    41 STEVEN BARR 34 FOLLY BEACH SC           1:24:53    6   13:43    2   46:26   18   24:45
    6    50 MARK JOHNSON 33 TAMPA FL                1:25:39   17   16:10
    7    54 CHRIS QUILTY 34 ST PETERSBURG FL        1:25:59    4   13:28   16   50:59    5   21:32
    8    56 DAVID HOMAN 33 TEMPLE TERRACE FL        1:26:09   19   16:23    6   48:06    6   21:41
    9    59 GRAHAM DYKES 32 GULFPORT FL             1:26:26   11   14:51    7   48:06   10   23:30
   10    64 MICHAEL RIES 33 TAMPA FL                1:26:44    5   13:30    5   47:45   22   25:30
   11    67 FRANK STARKEY 33 ODESSA FL              1:26:52    9   13:56   11   49:26   11   23:31
   12    75 STUART SANDERSON 34 ST. PETE FL         1:27:46    3   12:25   10   48:46   27   26:36
   13    80 ERROL WEST 33 LAKELAND FL               1:28:21   16   16:05    8   48:30   13   23:47
   14    97 CHRIS HUBBLE 34 ST. PETE FL             1:29:51   13   15:13   13   49:41   20   24:58
   15    99 WADE BURD 32 ST PETE FL                 1:29:54   22   16:35   14   50:11    9   23:09
   16   121 DAVID MERI 31 ST. PETE FL               1:31:35   40   18:29   22   52:19    3   20:47
   17   125 ARRON CHAMBERS 32 ORLANDO FL            1:31:40   12   14:59
   18   139 JEFFREY THOMPSON 30 TAMPA FL            1:32:30   26   17:11   20   51:41   12   23:39
   19   151 TERRON CARRINGTON 31 CLEARWATER FL      1:33:44   41   18:40   12   49:41   21   25:24
   20   153 JON TESTWULDE 33 TIERRA VERDE FL        1:33:49   14   15:17   36   56:06    7   22:26
   21   164 RYAN SALEM 30 ST. PETERSBURG FL         1:34:43   39   18:24   21   51:58   16   24:22
   22   178 JOHN ARGUS 30 TAMPA FL                  1:35:52   49   21:16   15   50:21   15   24:16
   23   183 MICHAEL RAGSDALE 32 TAMPA FL            1:36:02   25   17:10   19   51:37   34   27:16
   24   185 BRIAN BALBONI 32 ST. PETE FL            1:36:13   34   17:57   25   53:27   19   24:49
   25   196 MICHAEL TROBAUGH 31 TAMPA FL            1:37:10   38   18:23   28   54:24   17   24:24
   26   198 MATTHEW MAHLER 32 ST. PETE FL           1:37:17   24   16:46   18   51:35   40   28:57
   27   217 VINCENT VAN NESS 34 CLERMONT FL         1:38:21   23   16:37   24   53:12   38   28:33
   28   220 JOHN LAFORCE 31 SARASOTA FL             1:38:34   29   17:25   29   54:34   26   26:36
   29   228 TROY ALTOMARE 32 ST. PETERSBURG FL      1:38:50   36   18:01   17   51:09   43   29:41
   30   232 MARTIN RICE 34 ST. PETERSBURG FL        1:39:08   21   16:33   32   55:28   32   27:07
   31   242 DARREN FARRIS 31 ST. PETERSBURG FL      1:39:48   32   17:49   23   52:30   42   29:31
   32   248 SHANE ERWIN 32 LARGO FL                 1:40:22   33   17:56   27   54:08   37   28:18
   33   254 JEFF JONES 30 ST PETERSBURG FL          1:40:39   48   19:46   26   53:29   35   27:25
   34   270 DAVID BOROTA 30 BELLEAIR FL             1:41:10    1    8:12   56 1:06:11   29   26:47
   35   299 ANDREW ORSMOND 32 TAMPA FL              1:42:57   20   16:31   31   55:23   50   31:04
   36   313 DENNIS WINGLER 33 TAMPA FL              1:43:48   35   17:58   33   55:50   44   30:01
   37   331 ADAM ANTOSZEWSKI 33 BRADENTON FL        1:45:02   53   22:27   37   56:33   24   26:03
   38   332 JOHN VANN 31 TAMPA FL                   1:45:11   43   19:12   30   54:46   51   31:14
   39   352 DANIEL KEEN 33 TAMPA FL                 1:46:44   42   18:54   34   56:01   53   31:50
   40   353 SCOTT EDINGER 32 TAMPA FL               1:46:46   46   19:39   38   56:50   45   30:18
   41   356 SCOTT SIKORA 33 ORLANDO FL              1:46:52   50   21:17   43   59:04   25   26:32
   42   359 RUBEN SOSA JR. 33 TAMPA FL              1:47:00   56   23:12   35   56:02   36   27:47
   43   362 BRIAN FORD 34 TAMPA FL                  1:47:07   45   19:27   47 1:00:46   30   26:54
   44   365 MARK GORDON 31 TAMPA FL                 1:47:15   47   19:40   41   58:11   41   29:24
   45   368 BERRY WHEELER 33 CLEARWATER FL          1:47:31   28   17:24   42   58:30   52   31:38
   46   369 CHRISTOPHER DANIELS 30 NEW PT.RICHEY FL 1:47:33    2   10:18   55 1:04:14   57   33:02
   47   379 CHARLES RYAN 34 ST.PETE FL              1:48:14   55   23:12   48 1:01:14   14   23:49
   48   394 MARK GERMAIN 34 OVIEDO FL               1:49:43   44   19:17   54 1:03:47   28   26:40
   49   401 GUSTAVO CABRERA 34 GAINESVILLE FL       1:50:25   27   17:12   46 1:00:44   54   32:30
   50   409 WESLEY NICHOLS 33 PALM HARBOR FL        1:51:04   54   22:31   40   57:44   49   30:51
   51   428 KEVIN GUERTIN 31 PALM HARBOR FL         1:53:21                             48   30:42
   52   433 FRANCES HAUNSTETTER 32 VALRICO FL       1:53:56   30   17:30   44   59:32   62   36:55
   53   434 PATRICK KAY 31 TAMPA FL                 1:54:03   60   24:01   49 1:01:18   39   28:45
   54   455 STEVE PARKER 33 ST. PETE FL             1:56:23   63   26:18   52 1:02:59   33   27:07
   55   465 ANTHONY CLIFTON 33 TIERRA VERDE FL      1:57:33   31   17:46   45   59:49   65   39:59
   56   466 SEAN GILBERT 30 ASHTABULA OH            1:57:38   18   16:17   51 1:02:15   64   39:06
   57   468 JACK SHUMACKER 34 TAMPA FL              1:57:47   51   21:25   57 1:09:27   31   26:56
   58   472 MICHAEL HARB 33 SARASOTA FL             1:58:09   62   25:56   50 1:01:50   47   30:24
   59   481 DAVID SHINER 30 ST. PETE FL             1:59:09   66   36:43   39   56:51   23   25:35
   60   482 CHRISTOPHER GALBRAITH 32 CLEARWATER FL  1:59:10                             46   30:23
   61   491 CASEY CARDEN 30 BRANDON FL              2:00:51   57   23:17   53 1:03:30   58   34:06
   62   522 BRIAN FASULO 32 TAMPA FL                2:09:32   37   18:08   62 1:17:11   59   34:14
   63   525 DAN PIERSON 32 ST. PETERSBURG FL        2:10:13   58   23:43   58 1:13:59   55   32:32
   64   531 MIKE SCHEIDT 31 CLEARWATER FL           2:12:43   61   24:49   61 1:15:16   56   32:38
   65   532 JOHN SUMMERS 32 JACKSONVILLE FL         2:12:49   52   21:48   59 1:14:39   61   36:24
   66   554 SCOTT TERRELL 30 ORLANDO FL             2:21:46   64   30:02   60 1:14:44   63   37:01
   67   555 KEN CAPLE 33 TARPON SPRINGS FL          2:23:06   59   23:48   63 1:24:13   60   35:07
   68     0 BRADLEY HALL 32 TAMPA FL                          65   32:19
MALE AGE GROUP:  35 - 39
    1    30 STUART MC SORLEY 36 NAPLES FL           1:23:39    3   14:00    7   47:26    2   22:13
    2    31 GARY BUSHEY 39 WINT SPRGS FL            1:23:50    5   14:23    2   46:44    6   22:44
    3    38 JAMES THORNTON 38 TARPON SPRINGS FL     1:24:35    6   14:46    3   46:46    9   23:04
    4    46 RICHARD TOWN TOWNSEND 36 VALRICO FL     1:25:02    4   14:16    9   47:49    8   22:58
    5    47 SCOTT BOE 36 TAMPA FL                   1:25:19   15   16:10    4   46:55    3   22:14
    6    48 TOM KRAUSE 38 TAMPA FL                  1:25:20   16   16:20    1   45:54   11   23:07
    7    51 KEVIN LEVEY 35 TAMPA FL                 1:25:42   14   15:48    6   47:08    7   22:47
    8    55 STEVEN GENNE 37 TAMPA FL                1:26:07    1   13:40   13   49:58    5   22:30
    9    57 RUSS PATTERSON 37 TAMPA FL              1:26:14    9   14:58    5   47:05   17   24:12
   10    79 KEVIN WARD 39 GAINESVILLE FL            1:28:13   13   15:45   10   48:21   15   24:07
   11    90 LARRY CRABILL 39 LARGO FL               1:29:34    2   13:50    8   47:48   36   27:57
   12   103 STEVEN LINK 35 TAMPA FL                 1:30:10   12   15:33   14   50:12   20   24:26
   13   107 LARRY MCLAUGHLIN 35 TAMPA FL            1:30:21    7   14:50   16   51:23   16   24:09
   14   109 TIM POPP 39 TAMPA FL                    1:30:34   18   16:36   18   51:40    4   22:19
   15   114 MIKE NAGY 39 CLEARWATER FL              1:30:57    8   14:53   21   52:11   13   23:54
   16   126 SCOTT TEMPLES 35 TAMPA FL               1:31:48   10   15:13   15   51:06   27   25:30
   17   131 AARON FREEFMAN 36 ST. PETE FL           1:32:15   26   17:33   17   51:37   10   23:06
   18   143 DOUG ARTHUR 39 TAMPA FL                 1:33:16   21   16:57   23   52:27   14   23:54
   19   150 BILLY WILSON 37 FLEMING ISLAND FL       1:33:39   33   18:37   26   53:21    1   21:42
   20   152 GEOFF PYE 36 ORLANDO FL                 1:33:45   11   15:21   25   53:17   24   25:08
   21   154 JON GIESE 37 TAMPA FL                   1:33:54   22   17:14   22   52:22   18   24:20
   22   159 CHUCK MOONEN 37 BRADENTON FL            1:34:20   25   17:32   19   51:42   23   25:07
   23   162 WAYNE HUDSON 38 LARGO FL                1:34:31   41   19:23   12   49:49   25   25:20
   24   175 DANIEL WALSH 36 COOPER CITY FL          1:35:37   19   16:47   24   52:29   32   26:22
   25   184 BRIAN GAMM 39 LAKELAND FL               1:36:12   28   17:42   11   49:35   40   28:56
   26   189 DONALD REYNOLDS 38 SEMINOLE FL          1:36:51   40   19:20   20   52:07   26   25:25
   27   227 CHUCK MELENDI 37 TAMPA FL               1:38:48   24   17:25   34   55:19   29   26:05
   28   230 TONY FORTE 38 ST. PETERSBURG FL         1:38:59   20   16:55   30   53:49   38   28:16
   29   233 WILLIAM LORENZEN 35 RIVERVIEW FL        1:39:17   35   18:59   29   53:46   33   26:33
   30   238 KENNETH STEWART 35 TAMPA FL             1:39:28   46   21:27   28   53:36   19   24:26
   31   244 STEVE NORRIS 39 LARGO FL                1:39:51   38   19:10   32   54:31   30   26:11
   32   246 CHUCK WASSON 37 LARGO FL                1:40:17   23   17:15   31   54:15   39   28:48
   33   252 JOSE MEDINA 39 JACKSONVILLE FL          1:40:35   48   22:31   27   53:33   21   24:32
   34   256 DAVID ARNOLD 36 TAMPA FL                1:40:46   34   18:43   37   56:14   28   25:50
   35   261 MARK CURTISS 37 TAMPA FL                1:40:54   30   18:01   35   55:31   35   27:22
   36   269 ED DUNCAN 39 FT. MYERS FL               1:41:10   39   19:10   33   54:50   34   27:10
   37   275 RUSS LOWREY 36 TAMPA FL                 1:41:24   27   17:41   41   58:54   22   24:50
   38   288 MARK GABLE 39 TAMPA FL                  1:42:23   29   17:53   40   58:10   31   26:20
   39   312 PAT GRANT 37 OLDSMAR FL                 1:43:48   32   18:22   36   55:56   42   29:31
   40   361 DARIK OLSON 35 TEMPLE TERRACE FL        1:47:05   50   26:17   39   57:30   12   23:19
   41   380 RICHARD PUSKAS 35 TAMPA FL              1:48:24   49   24:07   38   56:19   37   27:58
   42   389 KENNETH HEWES 36 TAMPA FL               1:49:24   17   16:27   43 1:00:10   48   32:49
   43   393 BILL MCELUEEN 39 SARASOTA FL            1:49:42                             45   32:03
   44   397 LOREN ORLICK 38 ST. PETERSBURG FL       1:50:02   44   21:01   42   59:26   43   29:35
   45   426 TOM FITZGERALD 36 ST.PETE FL            1:53:11   42   19:56   44 1:01:03   46   32:12
   46   431 JEFFREY PIERCE 39 VALRICO FL            1:53:47   31   18:16   45 1:02:48   47   32:45
   47   453 RICHARD BRADIN 36 ST.PETE FL            1:56:20   45   21:09   46 1:03:19   44   31:52
   48   462 M WAYNE FINLEY 37 ST. PETERSBURG FL     1:57:23   36   19:00   49 1:08:56   41   29:28
   49   464 WILLIAM LEWIS 36 TAMPA FL               1:57:27   43   20:52   47 1:03:45   49   32:50
   50   499 RAY PETRUS 35 TAMPA FL                  2:03:53   37   19:06   48 1:08:29   51   36:19
   51   509 JOHN DUBOIS 39 TAMPA FL                 2:06:26   47   22:29   50 1:09:49   50   34:09
   52     0 BRUCE DAVIZ 39 ST. PETE FL                        51   29:51
MALE AGE GROUP:  40 - 44
    1     8 JACK BURTON 40 NAPLES FL                1:15:54    4   12:35    1   43:40    1   19:39
    2    11 CLYDE BALL 44 TAMPA FL                  1:17:10    5   12:57    2   44:10    2   20:04
    3    14 STEVE NOBLE 44 BRADENTON FL             1:19:44    2   12:00    3   45:14    7   22:31
    4    19 KEN ECKELKAMP 42 ST. PETERSBURG FL      1:20:54    1   11:32    6   46:47    8   22:36
    5    23 JOHN THEE 42 ST.PETE FL                 1:22:04   10   14:09    4   46:38    3   21:18
    6    27 MIKE GAGNIER 42 ORLANDO FL              1:23:22    7   13:56    5   46:40    9   22:48
    7    37 DARIAN JOHNSON 40 ST. PETE FL           1:24:33    9   14:08    7   46:47   17   23:39
    8    43 ANDERS HEIDEMANN 41 BELLEAIR FL         1:24:55   11   14:12    8   47:08   15   23:36
    9    49 TAITE SEALS 42 NAPLES FL                1:25:21   18   16:01   10   47:53    4   21:28
   10    60 SCOTT MATTHEWS 42 TAMPA FL              1:26:37    8   14:02   17   49:19   12   23:17
   11    61 JAMES SWEENY 40 VALRICO FL              1:26:40   34   17:08    9   47:36    5   21:56
   12    65 GARY RENFROW 43 TIERRA VERDE FL         1:26:45    3   12:24   15   49:07   34   25:15
   13    66 RUSSELL KIRK 44 OCALA FL                1:26:48    6   13:24   19   49:37   20   23:48
   14    74 JOHN KOLZMAN 42 YORK PA                 1:27:40   38   17:24   11   48:15    6   22:03
   15    81 JAMES FOLEY 41 SARASOTA FL              1:28:43   13   14:31   20   50:01   25   24:12
   16    98 PAUL KIMMEL 40 ST.PETE FL               1:29:53   42   18:09   12   48:18   14   23:27
   17   118 KEN SMITH 44 VALRICO FL                 1:31:17   49   18:59   13   48:37   18   23:42
   18   119 EUGENE DOUGHTIE III 40 ST. PETERSBURG F 1:31:20   17   15:51   29   52:03   13   23:26
   19   120 JOHN AMODEO 43 ST. PETE FL              1:31:34   32   17:01   22   50:48   19   23:46
   20   122 PETER CRAWFORD 42 CLEARWATER FL         1:31:37   14   14:45   28   52:02   30   24:51
   21   127 LANE ZIEGLER 42 LARGO FL                1:31:51   26   16:43   14   48:49   45   26:20
   22   133 JOHN FARESE 40 ST.PETE FL               1:32:18   27   16:43   24   51:36   22   24:00
   23   141 GRANT CATES 43 TITUSVILLE FL            1:32:49   12   14:13   33   52:20   44   26:17
   24   144 RANDOLPH ROSIN 40 VALRICO FL            1:33:26   52   19:48   18   49:32   24   24:07
   25   145 WILLIAM WADLEY 44 ST. PETE FL           1:33:29                             27   24:24
   26   147 DAN JONES 41 TAMPA FL                   1:33:32   39   17:32   25   51:40   26   24:21
   27   161 GERALD CRUM 41 ST.PETE FL               1:34:31   30   16:52   31   52:16   36   25:24
   28   163 ROD HOLCOMBE 42 TAMPA FL                1:34:43   21   16:15   27   51:58   46   26:30
   29   166 STEVE CARLTON 44 LAKELAND FL            1:34:44   47   18:51   32   52:17   16   23:37
   30   171 DARRYL PARMET 41 TAMPA FL               1:35:10   24   16:40   39   54:31   21   23:59
   31   172 WILLIAM MCLEOD 42 RIVERVIEW FL          1:35:16   29   16:48   36   53:30   31   24:59
   32   173 MICHAEL SVATEK 41 SAFETY HARBOR FL      1:35:30   50   19:02   26   51:51   29   24:39
   33   177 STEPHEN HERCGEG 42 FAYETVILLE NC        1:35:50   37   17:22   34   53:09   35   25:19
   34   181 MARY SZYMANSKI 40 ARCHER FL             1:35:59   15   14:51   38   54:27   47   26:42
   35   186 JEFFREY MOUNT 42 PALM HARBOR FL         1:36:15   16   15:23   30   52:07   57   28:45
   36   190 JOHN GOSS 40 S. PASADENA FL             1:36:55   53   20:00   21   50:12   48   26:43
   37   191 PAUL MULLENS 43 PT. CHARLOTTE FL        1:37:00
   38   195 MARK SPEARS 41 LEHIGH ACRES FL          1:37:04   48   18:53   23   51:03   51   27:10
   39   199 LARRY FRANKLIN 43 DUNEDIN FL            1:37:19   22   16:21   41   54:43   43   26:16
   40   206 WILLIAM SCHIFINO JR. 42 TAMPA FL        1:37:53   23   16:22   44   55:43   41   25:49
   41   208 SCOTT STANCILL 43 SARASOTA FL           1:37:58   35   17:10   42   55:15   39   25:34
   42   215 BOB STEVENS 42 WINTER GARDEN FL         1:38:18   63   25:03   16   49:15   23   24:01
   43   234 DON LIGUORI 43 TAMPA FL                 1:39:19   28   16:45   43   55:25   50   27:10
   44   245 DAVID PATON 40 SAFETY HARBOR FL         1:40:11   44   18:20   37   53:53   53   28:00
   45   258 MITCHELL SCOTT 44 PALM HARBOR FL        1:40:47   20   16:15   53   58:31   42   26:02
   46   273 JOHN BRASSIL 42 NORTHBROOK IL           1:41:18   57   20:16   51   58:09   10   22:53
   47   286 WILLIAM FORD 44 ORLANDO FL              1:42:19   19   16:08   40   54:34   63   31:37
   48   289 RON NUZZO 44 SEMINOLE FL                1:42:24   60   22:49   47   56:21   11   23:15
   49   292 SCOTT HICKERSON 42 TAMPA FL             1:42:35   25   16:41   57 1:00:44   33   25:11
   50   296 FORD SMITH 41 TAMPA FL                  1:42:47   45   18:33   48   56:33   52   27:41
   51   300 MIKE STENGLEIN 40 TAMPA FL              1:42:57   46   18:46   54   58:44   38   25:28
   52   303 RICK MITTON 44 OAKDALE CT               1:43:09   56   20:10   45   55:50   49   27:10
   53   321 HARRY BEISSWENGER 43 TAMPA FL           1:44:17   51   19:40   35   53:22   61   31:17
   54   327 ALEX AWAD 43 TAMPA FL                   1:44:42   59   22:47   49   57:22   28   24:34
   55   337 STEPHEN MCCLAIN 41 VALRICO FL           1:45:21   31   16:57   55   59:09   58   29:15
   56   343 JERRY KURTZ 42 NAPLES FL                1:45:49   33   17:07   46   56:08   64   32:34
   57   357 DAVID GELDBART 41 PINELLAS PARK FL      1:46:55   41   18:00   52   58:10   60   30:46
   58   358 DANIEL COSTELLO 40 TAMPA FL             1:46:58   55   20:07   59 1:01:09   40   25:43
   59   364 JOHN KUBLER 41 RIVERVIEW FL             1:47:14                             37   25:26
   60   367 TERRY LYNCH 44 ST. PETE FL              1:47:31   58   21:03   60 1:01:24   32   25:04
   61   392 JIM PAINTER 42 TARPON SPRINGS FL        1:49:32   54   20:03   58 1:00:59   56   28:30
   62   415 ROBERT PARISEAU 44 TAMPA FL             1:51:43   40   17:54   62 1:05:47   54   28:03
   63   423 JIM DWYER 42 ORLANDO FL                 1:52:13   43   18:15   63 1:05:55   55   28:04
   64   456 ART NAVE 42 BRADENTON FL                1:56:31   62   24:26   56 1:00:32   62   31:34
   65   495 JEFFREY FRANKLIN 44 CLEARWATER FL       2:02:12   61   23:07   61 1:02:40   65   36:26
   66   543 T.KEVIN KNIGHT 44 CELEBRATION FL        2:16:27                             59   29:40
   67     0 MIKE CROMER 42 TAMPA FL                           36   17:13   50   57:40
MALE AGE GROUP:  45 - 49
    1    12 MILLARD SAPPINGTON 45 SEMINOLE FL       1:18:19    1   12:06    5   45:53    1   20:22
    2    18 MIKE CHEEZEM 48 ST.PETE FL              1:20:44    2   12:14    6   47:13    2   21:18
    3    20 JOHN MORGAN 47 OLDSMAR FL               1:20:55   11   13:59    1   44:47    3   22:11
    4    22 CRAIG ROBINSON 46 NAPLES FL             1:21:38   10   13:55    3   45:03    5   22:41
    5    24 TOM COLLENTINE 45 LARGO FL              1:22:29    3   13:12    2   45:03   13   24:16
    6    28 BRYAN ALDRIDGE 45 WINTER HAVEN FL       1:23:25    8   13:45    4   45:11   16   24:30
    7    36 GEOFF STRANGE 47 NEW PORT RICHEY FL     1:24:29   14   14:45    7   47:19    4   22:25
    8    45 RICHARD CERVIS 47 TAMPA FL              1:25:01    5   13:23   10   47:47   10   23:53
    9    58 PAUL SCHWARTZ 47 TAMPA FL               1:26:20   15   14:49    8   47:35   11   23:56
   10    68 RALPH GIFFORD 46 TAMPA FL               1:27:02   17   15:19   12   48:03    8   23:41
   11    69 HOLGER ROY 47 LAKELAND FL               1:27:08    9   13:50    9   47:44   22   25:34
   12    72 STEVE STRANGE 46 CLEARWATER FL          1:27:27    6   13:25   13   49:07   19   24:56
   13    76 WOLFGANG SCHOLL 47 PALM HARBOR FL       1:27:51   19   15:32   11   48:03   14   24:18
   14    78 DANIEL TRIMBACH 46 NEW YORK NY          1:28:12                             12   24:13
   15    82 FRED RZYMER 49 SAFETY HARBOR FL         1:28:50   13   14:25   15   50:02   15   24:24
   16    83 JOHN BANACKI 45 PALM HARBOR FL          1:28:51   12   14:07   14   49:32   20   25:13
   17   104 RICK MILLER 49 FORT MYERS FL            1:30:12    4   13:18   17   51:08   24   25:47
   18   110 JOHN PAUL 48 ST. PETERSBURG FL          1:30:43   16   15:14   16   50:07   21   25:23
   19   124 JERRY MCCRUM 46 CARROLLTON GA           1:31:39   25   17:12   19   51:21    7   23:07
   20   146 TOM CRAWFORD 45 ST. PETE FL             1:33:31   18   15:25   22   52:31   23   25:36
   21   148 DUANE MCHALE 47 MILLERSVILLE PA         1:33:33   22   15:50   18   51:13   28   26:31
   22   160 PAUL NATHENSON 48 LINCOLN NE            1:34:23   27   17:22   24   53:18    9   23:44
   23   168 STEVE BAUMANN 47 CLEARWATER FL          1:34:52   21   15:45   21   52:20   29   26:48
   24   170 DAVID WELIEVER 47 INDIANAPOLIS IN       1:35:02   29   17:48   23   52:41   17   24:34
   25   213 JIM GRIFFIN 46 SEBRING FL               1:38:13   31   18:24   25   55:07   18   24:44
   26   249 JAMES RYDER SR. 48 REDINGTON BEACH FL   1:40:24   30   18:08   28   56:08   26   26:09
   27   255 MARK TECHLER 49 BELLEAIR FL             1:40:39   26   17:14   26   55:52   32   27:35
   28   271 GLENN MARTIN 48 SEMINOLE FL             1:41:10   34   19:23   20   52:05   38   29:43
   29   272 GEORGE LABANCA 46 CLEARWATER FL         1:41:15   23   16:47   30   56:26   34   28:03
   30   276 GUNTHER FLAIG 47 ODESSA FL              1:41:32   35   19:41   27   55:55   25   25:57
   31   294 ALAN SCHRADER 47 CLEARWATER FL          1:42:40   39   20:52   38   59:00    6   22:49
   32   308 MICHAEL WESTON 46 ST.PETE FL            1:43:40   33   19:22   31   56:41   33   27:39
   33   309 RICK BENNETT 47 TAMPA FL                1:43:43   36   19:45   34   57:49   27   26:10
   34   318 STEVE KOERNER 49 LUTZ FL                1:44:01   24   17:05   35   58:04   37   28:53
   35   325 MICHAEL RUELF 48 LUTZ FL                1:44:31    7   13:45   33   57:17   42   33:30
   36   326 MARK DAVIS 48 LUTZ FL                   1:44:33   41   21:13   29   56:16   31   27:05
   37   336 THOMAS STEVENS III 49 GAINESVILLE FL    1:45:20   42   21:36   32   56:43   30   27:02
   38   384 MICHAEL NEWFIELD 49 ST PETE BCH FL      1:48:50   28   17:36   39 1:00:31   39   30:43
   39   391 JORGE PEREZVELASCO 45 LAND O' LAKES FL  1:49:31   44   22:10   37   58:48   36   28:34
   40   443 MATTHEW SMITH 47 LARGO FL               1:55:26   43   21:45   41 1:02:49   40   30:53
   41   457 BOB QUINN 47 TAMPA FL                   1:56:34   38   20:39   44 1:07:43   35   28:13
   42   469 ROBERT MONTGOMERY 48 CLEARWATER FL      1:57:53   32   18:37   42 1:03:36   43   35:40
   43   478 STEVEN PHILLIPS 45 BOYNTON BEACH FL     1:58:50   46   23:21   36   58:16   45   37:14
   44   493 KEN MCCANN 46 MONROE CT                 2:01:45   37   20:11
   45   502 JAY ALLIGOOD 47 JUPITER FL              2:05:00   45   22:39   43 1:05:52   44   36:29
   46   528 ROGER HENDRICKS 45 ST.PETE FL           2:11:02   47   25:56   46 1:12:15   41   32:52
   47   557 FRANK DESENA 47 SEMINOLE FL             2:30:50   48   37:22   45 1:10:33   46   42:56
   48     0 ALLEN CRUMBLEY 46 NEW PT.RICHEY FL                40   21:11   40 1:00:58
   49     0 JOHN ESLER 47 LUTZ FL                             20   15:41
MALE AGE GROUP:  50 - 54
    1    63 KEVIN DONNELLY 52 ANTHONY FL            1:26:44    3   14:06    1   48:00    3   24:39
    2    96 BILL DONAHUE 53 WEBSTER FL              1:29:50    9   16:35    2   49:37    1   23:39
    3   111 CHAS SMITH 53 LAKELAND FL               1:30:46    5   15:15    5   50:54    2   24:38
    4   123 CONRAD CANCELMI 50 NSB FL               1:31:38    4   14:09    3   50:21    9   27:09
    5   136 CRAIG PHILLIPS 52 LARGO FL              1:32:20    2   13:38    6   51:58    8   26:45
    6   149 JOHN RUPPERT 50 CAPE CORAL FL           1:33:36    8   15:59    4   50:28   10   27:10
    7   192 DOUG BUSH 50 PINELLAS PARK FL           1:37:01   11   16:52    9   54:15    6   25:54
    8   194 BRUCE OLSTER 51 TIERRA VERDE FL         1:37:03    7   15:28    7   52:16   13   29:20
    9   214 JOHN WHITLOCK 53 LUTZ FL                1:38:14   13   18:41    8   53:48    5   25:46
   10   243 BRUCE DAY 51 ST. PETE FL                1:39:50    1   13:16   11   56:00   17   30:34
   11   298 BILL LITTLE 51 LAKELAND FL              1:42:50   20   22:42   10   55:14    4   24:55
   12   333 RICHARD ALONSO 51 TAMPA FL              1:45:12   12   17:34   12   57:06   16   30:33
   13   338 CHARLIE POTTER 52 WAUCHULA FL           1:45:31   15   19:03   16 1:00:12    7   26:17
   14   366 ALLEN VON SPIEGELFELD 53 TAMPA FL       1:47:19    6   15:23   13   57:30   20   34:27
   15   374 AL MALALUAN 53 TAMPA FL                 1:47:50   18   20:10   15   58:23   12   29:17
   16   385 THOMAS MUELLER 51 ST. PETERSBURG FL     1:49:05   14   18:59   14   58:11   18   31:56
   17   419 TONY KRISEMAN 50 TAMPA FL               1:52:01   17   19:34   18 1:02:44   15   29:44
   18   444 HAROLD JENSEN 51 TAMPA FL               1:55:26   19   20:31   17 1:01:55   19   33:02
   19   447 JAMES SHEEHAN 52 ST.PETE FL             1:55:48   16   19:24   19 1:07:42   11   28:43
   20   512 RICHARD GILDEA 53 LARGO FL              2:07:11   21   29:03   20 1:08:30   14   29:38
   21     0 JACK HELINGER 51 ST. PETE FL                      10   16:43
MALE AGE GROUP:  55 - 59
    1    52 ROB HOLMES 56 PLAINSBORO NJ             1:25:53    2   12:39    1   47:58    4   25:17
    2    77 MIKE MABRY 57 VALRICO FL                1:28:01    3   13:51    2   48:41    5   25:30
    3    94 SAM NALL 58 ST PETE FL                  1:29:42    5   15:11    5   51:36    1   22:56
    4   102 AUBERT METAYER 58 NEW PT RICHEY FL      1:30:04    4   15:00    3   49:56    3   25:09
    5   116 LEWIS BENNETT 56 LARGO FL               1:31:09    6   15:56    4   51:34    2   23:40
    6   140 ALAN TUDOR 55 TAMPA FL                  1:32:33                              7   25:45
    7   222 GEORGE KOLP 57 TARPON SPRINGS FL        1:38:40    8   16:34    7   53:08   12   29:00
    8   225 DENNIS CROW 55 NEW PORT RICHEY FL       1:38:46    9   17:05    6   52:27   13   29:14
    9   266 JACOB FISHER 55 ST. PETERSBURG FL       1:41:01    1    9:15   14 1:04:28   10   27:19
   10   317 BRAD FISHALOW 55 ST. PETE FL            1:44:00   13   18:53    9   58:14    9   26:54
   11   323 WALT ELLIS 55 TAMPA FL                  1:44:30    7   16:15   10   58:41   14   29:35
   12   330 CHIP WALLER 55 NEW PORT RICHEY FL       1:45:01   10   17:31    8   56:04   17   31:27
   13   388 GREG KAPUTA 55 TAMPA FL                 1:49:20   16   21:49   11   58:56   11   28:36
   14   410 RON BALOW 57 DUNEDIN FL                 1:51:05   12   18:50   15 1:06:26    8   25:50
   15   435 PAUL DE SILVIO 55 OLDSMAR FL            1:54:24   19   25:48   13 1:03:02    6   25:35
   16   436 SAMUEL FERGUSON 59 PORT RICHEY FL       1:54:27   15   21:21   12 1:02:19   15   30:48
   17   494 PAUL STRAUBINGER 57 TREASURE ISLAND FL  2:01:49   18   22:13   16 1:08:47   16   30:50
   18   498 EDWARD HOMAN 58 TEMPLE TERRACE FL       2:03:41   11   18:08   17 1:09:55   18   35:39
   19   539 PATRICK THOMAS 59 ST PETERSBURG FL      2:14:45   17   21:53   18 1:15:19   19   37:34
   20     0 BILL HENRY 55 TAMPA FL                            14   20:02
MALE AGE GROUP:  60 - 64
    1   335 MONRICO LEHNERT 62 ST.PETE FL           1:45:19    2   19:27    1   56:27    1   29:26
    2   403 TONY HANDLER 62 TAMPA FL                1:50:40    1   18:35    2   59:29    3   32:37
    3   459 TOM ONEILL 61 VENICE FL                 1:56:55    4   25:42    3 1:01:43    2   29:31
    4     0 WILLIAM BAUER 61 LARGO FL                          3   21:23
MALE AGE GROUP:  65 - 69
    1   204 ROGER BURKE 65 SEMINOLE FL              1:37:44    2   17:49    1   49:24    3   30:32
    2   282 ROGER SCHURR 67 TAMPA FL                1:42:06    1   17:36    2   56:06    1   28:24
    3   351 JOE CIMINO 65 TAMPA FL                  1:46:38    3   19:46    3   56:32    2   30:20
    4   460 BOB TURCOTTE 66 ST.PETE FL              1:57:02    4   20:29    4 1:05:06    4   31:28
    5   500 MARTIN KRAUSS 65 WINTER PARK FL         2:04:27    5   23:18    5 1:08:57    5   32:13
MALE AGE GROUP:  70 - 99
    1   342 BOB RANTA 70 SUN CITY CENTER FL         1:45:43    1   17:50    1   56:58    2   30:56
    2   402 FRANK FRENCH 71 BRIDGMAN MI             1:50:29    3   20:57    2   57:51    3   31:43
    3   417 LARRY YOST 72 TREASURE ISLAND FL        1:51:59    2   18:14    3 1:03:55    1   29:51
    4     0 CHARLES LASLEY,MD 80 BELLEAIR FL                   4   33:05
 CLYDESDALE :  01 - 39
    1    33 REECE HAETTICH 33 TAMPA FL              1:24:09    7   15:19    3   47:31    1   21:19
    2    53 DAN JONES 32 ODESSA FL                  1:25:55    4   14:59    2   46:35    5   24:21
    3    70 DUSTIN BENGSTON 25 PALM HARBOR FL       1:27:10    1   11:39    6   50:28    8   25:04
    4    73 MARK BARNETT 37 RIVERVIEW FL            1:27:34   15   19:10    1   45:16    2   23:09
    5    95 RICHARD MILLS JR. 32 TAMPA FL           1:29:46    8   15:26   12   51:04    4   23:17
    6   105 ROBERT WALKER 36 TAMPA FL               1:30:19
    7   106 AARON NOVAK 31 TAMPA FL                 1:30:20    6   15:16    8   50:32    6   24:34
    8   128 BRIAN SLOWIK 38 TAMPA FL                1:31:58   13   17:47    4   49:27    7   24:45
    9   134 RICK DOWNS II 35 CLEARWATER FL          1:32:19   14   18:34
   10   138 TREY STARKEY 39 ODESSA FL               1:32:28   10   15:56    5   50:07    9   26:26
   11   157 JEFF WAKEFIELD 31 TAMPA FL              1:34:13    3   14:29    9   50:44   19   29:01
   12   174 PAUL FINORA 39 TAMPA FL                 1:35:31   12   17:21   11   51:03   11   27:08
   13   239 HARMON HALEY 38 ST. PETE FL             1:39:33   26   21:25   10   51:00   12   27:09
   14   240 MIKE EASTON 29 TAMPA FL                 1:39:36    2   14:15   15   53:48   26   31:35
   15   280 CHIP WILLIAMS 38 BRANDON FL             1:41:42   18   19:26   18   55:32   10   26:44
   16   287 BRYAN BEAN 39 TAMPA FL                  1:42:21   33   23:09   21   56:04    3   23:09
   17   291 GREG POPP 37 ST. PETERSBURG FL          1:42:33    9   15:30   14   53:44   30   33:20
   18   306 BRYAN MC GUIRE 37 ST.PETE FL            1:43:25   16   19:19   20   56:01   15   28:06
   19   311 BILL BRASSIL 38 TIERRA VERDE FL         1:43:47   25   21:07   16   54:02   17   28:40
   20   315 KEVIN MC AULIFFE 31 ST.PETE BCH FL      1:43:52    5   15:06   27 1:00:01   18   28:46
   21   328 BILL MILLER 35                          1:44:45   21   19:57   17   54:15   23   30:35
   22   354 STEVEN KLEIN 37 SAFETY HARBOR FL        1:46:48   30   21:58   23   57:02   13   27:48
   23   363 CHIP MISCHLER 32 CLEARWATER FL          1:47:13   29   21:35   13   53:37   28   32:02
   24   376 KEVIN GARNER 38 ST  PETERSBURG FL       1:48:05   20   19:35   25   58:55   21   29:35
   25   383 JAMES BOX 39 ST. PETE FL                1:48:39   28   21:33   24   58:35   16   28:31
   26   413 DEREK SHEPARD 27 RIVERVIEW FL           1:51:23   23   20:15   19   55:42   31   35:27
   27   421 SHAWN JOHNSON 25 CLEARWATER FL          1:52:06   22   20:08   30 1:01:02   24   30:57
   28   425 HARMON BENNETT 36 OLDSMAR FL            1:52:47   24   21:06   34 1:03:43   14   27:58
   29   429 ROBERT LESPERANCE 38 MIAMI FL           1:53:33   17   19:26   35 1:04:34   20   29:34
   30   441 PATRICK MARTIN 37 LAND O' LAKES FL      1:55:18   36   24:27   28 1:00:18   22   30:33
   31   454 JACK SCOTT 37 NORFOLK VA                1:56:20   34   23:20   29 1:01:00   27   32:01
   32   479 SCOTT UNDERKOFFLER 39 TREASURE ISLANDFL  1:58:54   31   22:37   36 1:05:11   25   31:07
   33   480 MICHAEL WILSON 36 ST. PETE FL           1:58:57   37   26:04   26   59:57   29   32:57
   34   496 SCOTT BARRETT 31 LAND O LAKES FL        2:02:59   32   22:56   22   56:59   35   43:05
   35   501 RONNIE OAKLEY 34 ALVA FL                2:04:29   27   21:30   31 1:01:50   34   41:10
   36   504 ROGER TOWNSEND 37 ST. PETE FL           2:05:36   35   23:53   32 1:01:55   32   39:49
   37   542 WESLEY WHARRIE 37 CLEARWATER FL         2:15:19   19   19:34   37 1:05:16   37   50:30
   38   546 ROBERT HOPP 31 SARASOTA FL              2:17:01   40   27:05   38 1:08:49   33   41:08
   39   553 CRAIG CUFFE 35 TAMPA FL                 2:21:31   39   26:43   39 1:11:43   36   43:07
   40     0 MIKE POST 38 NEW PORT RICHEY FL                   11   15:59    7   50:32
   41     0 TED KIENE 33 PALM HARBOR FL                       38   26:11   33 1:02:40
 CLYDESDALE :  40 - 99
    1    32 ROBERT BROCKETT 47 LECANTO FL           1:23:53    1   14:35    1   46:52    1   22:28
    2    40 WILLIAM URBANSKI 42 TAMPA FL            1:24:49    2   14:43    2   47:34    2   22:33
    3   129 BRYAN YOHO 48 OLDSMAR FL                1:31:58    8   17:49    3   48:58    4   25:11
    4   169 DAVID MUISE 42 LAKE WORTH FL            1:34:55    3   16:05    5   50:41    5   28:10
    5   205 TONY RIVAS 47 ST. PETERSBURG FL         1:37:45    7   17:34    4   50:17    9   29:55
    6   218 PHILLIP BERMAN 40 CLEARWATER FL         1:38:22    4   16:12   10   57:10    3   25:01
    7   284 TED WALLER 46 TAMPA FL                  1:42:13    9   18:17    7   54:00   10   29:56
    8   341 RICK BENGSTON 47 ST. PETERSBURG FL      1:45:42   11   20:21    6   53:16   12   32:06
    9   344 MIKE WICHMAN 41 TAMPA FL                1:45:49    5   16:27    8   55:00   13   34:23
   10   399 DIRK FRENCH 47 HOMEWOOD IL              1:50:15   10   19:52   13 1:00:25   11   29:59
   11   420 BILL NUSBICKEL 47 LARGO FL              1:52:04    6   16:30    9   56:59   16   38:36
   12   432 RON WORDON WORDON 40 PALM HARBOR FL     1:53:52   14   21:51   15 1:03:01    7   29:01
   13   446 DAVID MCDONALD 42 NEW PORT RICHEY FL    1:55:43   16   24:10   14 1:02:34    6   29:00
   14   463 DAVID RICHARDSON 40 CAPE CORAL FL       1:57:25   15   23:22   12   58:06   14   35:58
   15   486 PHILLIP MAY 44 OVIEDO FL                2:00:05   13   21:22   18 1:08:51    8   29:53
   16   534 CLIFF MELVIN 46 ST.PETE FL              2:13:20   17   24:30   16 1:05:37   17   43:14
   17   537 MICHAEL SIMONS 55 CORAAL GABLES FL      2:14:00   18   28:25   17 1:07:54   15   37:42
   18     0 CRAIG BATCHELOR 44 ST PETE BCH FL                 12   20:45   11   57:50
FEMALE ELITE OVERALL                                  TIME   SM PL  SM TM  BK PL  BK TM  RN PL RN TM
    1    15 HEATHER GOLLNICK 32 HARTFORD WI         1:19:44    2   14:13    1   44:17    1   21:15
    2    25 HOLLIE KENNEY 29 TIMONIUM MD            1:22:36    1   13:27    2   47:39    2   21:30
    3   302 JACKIE CROWELL 14 MAITLAND FL           1:43:08    3   14:14    3   57:20    3   31:34
    4   412 SUSANNE HENSLEE 33 PALM HARBOR FL       1:51:19    4   19:17    4   59:59    4   32:04
AGE-GROUP RESULTS
FEMALE AGE GROUP:  01 - 14
    1   188 KRISTIN DONAHUE 14 WEBSTER FL           1:36:48    1   15:01    1   55:09    1   26:39
    2   476 JEANINE MCCANN 14 MONROE CT             1:58:44    2   17:09    2 1:10:07    2   31:29
    3   523 ALYSSA BURKERT-STEVENS 10 WINTER GARDEN  2:09:36    3   22:07    3 1:11:55    3   35:36
FEMALE AGE GROUP:  15 - 19
    1   226 CAROLINE MC KERNAN 19 GAINESVILLE FL    1:38:47    2   18:37    2   56:17    1   23:53
    2   260 BRITTANY FROST 18 LAKELAND FL           1:40:53    1   14:23    3   57:31    3   29:00
    3   268 BRITTANY WHITELOCK 17 ST. PETE FL       1:41:08    3   19:56    1   56:04    2   25:09
FEMALE AGE GROUP:  20 - 24
    1   219 LENA WEINMAN 22 JACKSONVILLE FL         1:38:25    1   14:09    3   58:31    1   25:45
    2   347 JENNIFER O'DONNELL 23 ST. PETE FL       1:46:09    2   16:30    1   55:30    4   34:10
    3   378 KRISTEN JOHNSON 23 TAMPA FL             1:48:13    4   21:42    2   57:32    2   29:00
    4   406 JOANNA PRAHL 20 LARGO FL                1:50:57    3   18:22    4   59:53    3   32:43
FEMALE AGE GROUP:  25 - 29
    1   112 MEREDITH NOVACK 26 JAX BCH FL           1:30:52    1   13:08    1   52:43    3   25:02
    2   167 ERIN KOWAL 28 CLEARWATER FL             1:34:47    3   15:48   12   55:56    1   23:04
    3   176 EILEEN CANADY 29 TAMPA FL               1:35:48    2   14:49   11   55:52    4   25:08
    4   207 KATHLEEN OCHAB 28 ORLANDO FL            1:37:57    5   17:25    2   52:48    8   27:44
    5   251 KIMBERLY SIMPSON 27 TAMPA FL            1:40:30   13   19:32    3   53:12    9   27:47
    6   262 ANGIE ORR 25 ST PETERSBURG FL           1:40:54   11   18:53   14   57:10    2   24:52
    7   290 JENNIFER HOYLES 28 ORLANDO FL           1:42:26    7   17:57    6   55:06   14   29:25
    8   307 CHRISTINA WALKINSHAW 29 ST.PETE FL      1:43:36   12   19:22    7   55:17   12   28:58
    9   310 LORI PERLMAN 27 TAMPA FL                1:43:47   16   20:16    4   53:18   17   30:14
   10   319 SUZANNE O'NEAL 26 TAMPA FL              1:44:07   20   23:21    5   54:51    6   25:56
   11   324 MAJA METTLER 27 TAMPA FL                1:44:31   17   20:40    8   55:18   10   28:34
   12   340 AMBER OVERBY 26 TAMPA FL                1:45:41    9   18:27   15   57:55   13   29:19
   13   346 MICHELE PHILIPP 26 TARPON SPRINGS FL    1:46:04   18   20:41   10   55:46   15   29:38
   14   349 MALINDA MEDURI 29 PALM HARBOR FL        1:46:26   14   19:44    9   55:31   19   31:11
   15   360 ANGELA HAWKES 28 CLEARWATER FL          1:47:03   10   18:44   16   59:30   11   28:50
   16   398 CARMEL ELLIS 25 PALM HARBOR FL          1:50:08    4   17:20   17 1:01:00   20   31:49
   17   458 EMILY SHAPIRO 29 TARPON SPRINGS FL      1:56:52   15   19:58   20 1:10:03    7   26:52
   18   475 HEATHER MANLEY 28 EGG HARBOR TWP NJ     1:58:44    8   18:10   18 1:04:55   22   35:40
   19   483 ELIZABETH SCAVUZZO 29 SPRING HILL FL    1:59:20   19   22:44   19 1:05:56   18   30:40
   20   484 CHRISTINE BOECKL 26 CHICAGO IL          1:59:56   21   33:57   13   56:05   16   29:55
   21   515 COLLEEN CRAWFORD 26 ST. PETERSBURG FL   2:08:34    6   17:52   22 1:16:40   21   34:04
   22   530 CHARMAINE LAGODZINSKI 26 TARPON SPRINGS  2:11:56   22   33:57   21 1:12:25    5   25:35
FEMALE AGE GROUP:  30 - 34
    1    88 ASHLEY HOMAN 30 TEMPLE TERRACE FL       1:29:21    8   17:19    1   48:21    2   23:42
    2   115 KATHY FRAILING 34 CLEARWATER FL         1:30:57    1   13:45    7   54:22    1   22:51
    3   117 KRISTIE ISLER 34 LAKELAND FL            1:31:13    2   15:09    2   50:43    4   25:22
    4   137 MARY ANN LESLIE 32 SATELLITE BEACH FL   1:32:28    3   15:37    5   52:31    3   24:21
    5   142 ALICIA FENOSEFF 34 SARASOTA FL          1:33:13    6   16:38    3   50:54    5   25:42
    6   263 JODI KOPACZ 32 SARASOTA FL              1:40:56   15   18:51    4   51:43   14   30:23
    7   279 CYNTHIA KASTEL 33 BRADENTON FL          1:41:35    7   16:54    9   55:20   10   29:21
    8   285 HILARY ROBINSON 31 LAKELAND FL          1:42:16    4   16:08    6   53:28   21   32:41
    9   301 ERIN GILLETT 32 NOKOMIS FL              1:43:00   14   18:34    8   55:03   11   29:24
   10   305 LIV VESELY 32 TAMPA FL                  1:43:14    5   16:19   13   59:54    7   27:02
   11   345 NIKI BYERS 34 CLEARWATER FL             1:45:53   12   17:59   15 1:01:05    6   26:50
   12   371 JOAN LINDLEY 33 CHARLESTOWN MA          1:47:35   10   17:29   11   59:13   16   30:54
   13   382 ABIGAIL OBERMILLER 30 CLEARWATER FL     1:48:38   18   20:56   12   59:36    8   28:07
   14   390 KELLI CROSS 34 ST. PETE FL              1:49:30    9   17:28   17 1:02:15   13   29:48
   15   411 MARAQUET BILLIRIS 30 TAMPA FL           1:51:06   16   20:11   10   58:18   20   32:38
   16   427 MICHELE FORTE 33 ST. PETERSBURG FL      1:53:20   19   20:57   16 1:01:28   17   30:55
   17   485 HEATHER BOX 32 ST. PETE FL              1:59:57   23   22:39   18 1:06:34   15   30:45
   18   489 AMY PAVLOU 32 FOLLY BEACH SC            2:00:36   27   31:11   14 1:00:41    9   28:45
   19   490 MEGAN RIPPINGER 34 TAMPA FL             2:00:51   17   20:35   22 1:08:57   18   31:21
   20   497 SUE ROENBECK 32 TAMPA FL                2:03:09   13   18:17   26 1:11:27   22   33:27
   21   505 BROOKE ANDERSON 34 CLEARWATER FL        2:05:39   22   22:33   24 1:10:45   19   32:23
   22   506 LORI CASTELLANO 32 ST. PETE FL          2:05:53   26   29:49   19 1:06:34   12   29:31
   23   510 ELIZABETH HICKERMAN 33 TAMPA FL         2:06:54   21   21:22   20 1:06:46   24   38:47
   24   527 MICHELLE FOX 30 TAMPA FL                2:10:57   25   26:23   21 1:08:45   23   35:50
   25   540 CHRISTINE DONOVAN 33 FORT MYERS FL      2:15:03   20   21:07   23 1:09:50   26   44:06
   26   551 TRILBY STEVENS 31 WINTER GARDEN FL      2:20:00   24   26:00   25 1:11:18   25   42:42
   27     0 REBECCA PUSKAS 31 TAMPA FL
   28     0 STACY PORVASNIK 34 GAINESVILLE FL                 11   17:48
FEMALE AGE GROUP:  35 - 39
    1   113 MANDY ZIPF 36 TAMPA FL                  1:30:56    1   13:23    5   53:07    2   24:27
    2   130 KRISTIN JOHNSON 37 TAMPA FL             1:32:06    2   13:55    4   52:53    5   25:19
    3   132 LOUANN JESSUP 37 PALMETTO FL            1:32:17   12   17:17    2   51:19    1   23:42
    4   156 PATRICIA JUNQUEIRA 39 ST.PETE FL        1:34:12    6   15:15    8   54:10    3   24:48
    5   179 BONNIE SCHWARK 39 ST. PETE FL           1:35:53   21   19:04    1   51:17    6   25:34
    6   182 SHERRY SEIBERLICH 35 OCALA FL           1:36:02    9   16:46    3   52:39   10   26:39
    7   197 SHARON NEVINS 38  FL                    1:37:14    3   14:44   12   56:23    8   26:08
    8   202 KATIE COSTELLO 38 TAMPA FL              1:37:28   18   18:46    7   53:42    4   25:01
    9   212 DENISE WAGNER 38 ST. PETE FL            1:38:12   10   16:49    9   54:28   11   26:55
   10   237 SHEILA ALLEN 38 ST. PETERSBURG FL       1:39:23   13   17:26   11   55:46    9   26:12
   11   267 LYNN ALLEN 36 TAMPA FL                  1:41:04   16   18:26    6   53:18   15   29:21
   12   274 JANE MCCONNELL 39 TIERRA VERDE FL       1:41:20    7   15:49   13   56:32   13   29:00
   13   277 GERI HEIER 36 WINTER HAVEN FL           1:41:32    5   15:11   10   55:32   22   30:50
   14   304 JILL CARBONELLI 37 TARPON SPRINGS FL    1:43:12    8   16:34   15   57:11   16   29:27
   15   314 PATRICIA MCKEITHEN 35 MYAKKA CITY FL    1:43:48   11   16:52   16   57:51   14   29:07
   16   316 KELLEY WILDT 36 BRADENTON FL            1:43:55   20   19:02   19   59:10    7   25:45
   17   329 DARLENE SHUMAN 39 TAMPA FL              1:45:00   22   19:14   14   56:58   12   28:50
   18   350 DAWN CLARK 37 ST. PETE FL               1:46:33    4   15:05   18   58:02   24   33:26
   19   404 REN HARDMAN 36 SARASOTA FL              1:50:42   15   18:21   20   59:32   23   32:50
   20   430 CHRISTINE SMITH 39 TAMPA FL             1:53:39   26   20:45   21 1:02:11   21   30:45
   21   437 KAYE ERICKSON 37 VALRICO FL             1:54:30   17   18:42   26 1:05:24   20   30:24
   22   438 LEE ANN YEAGER 38 NORTH REDINGTON BEACH  1:54:31   14   17:27   22 1:02:48   25   34:17
   23   445 SHELLY GAMM 39 LAKELAND FL              1:55:28   19   18:49   17   57:53   28   38:47
   24   449 NANCY DINUCCI 38 TAMPA FL               1:55:56   25   20:33   25 1:05:01   19   30:23
   25   470 LAURA WILHELM 37 DAVIE FL               1:58:04   24   19:50   23 1:03:27   26   34:48
   26   492 HOLLY COSTELLO 37 HOMOSASSA FL          2:01:18   27   21:58   24 1:04:18   27   35:04
   27   521 CINDY MELNICK 35 TAMPA FL               2:09:32   23   19:48   28 1:20:00   18   29:45
   28   550 BRYN KNIGHT 39 CELEBRATION FL           2:19:27   28   32:35   27 1:17:13   17   29:40
FEMALE AGE GROUP:  40 - 44
    1    84 DAWN PELLETIER 42 NOKOMIS FL            1:28:56    4   14:42    1   48:33    6   25:41
    2    85 GINGER BEAN 42 TAMPA FL                 1:28:59    2   14:18    5   51:43    2   22:58
    3    93 BEVERLY BUYSSE 44 ST. PETERSBURG FL     1:29:40    1   13:19    4   50:44    5   25:38
    4   135 NANCY PLANTE 40 WATERTOWN NY            1:32:19    6   16:19    2   48:53    9   27:07
    5   200 ALLISON SCHNEIDER 40 TAMPA FL           1:37:22   17   20:37    3   50:09    8   26:37
    6   201 PATRICIA FARESE 40 ST.PETE FL           1:37:27    8   17:08   12   57:46    1   22:34
    7   223 GAIL LENZ 44 ORLANDO FL                 1:38:42    9   17:20    6   52:41   12   28:42
    8   250 LISA BREWER 40 SARASOTA FL              1:40:24    7   16:43    7   53:51   15   29:51
    9   253 WENDY GOSS 41 ST. PETE FL               1:40:38   11   18:57    8   54:17   10   27:25
   10   283 GAIL NORMAN 43 TAMPA FL                 1:42:07   14   19:30   11   57:37    4   25:02
   11   295 LORI EDWARDS 42 WINTER HAVEN FL         1:42:44    3   14:38   13   58:56   13   29:10
   12   322 CANDI ASHLEY 40 TEMPLE TERRACE FL       1:44:25   18   21:25    9   56:29    7   26:32
   13   372 DEBBIE ELLIS 43 SARASOTA FL             1:47:39   23   23:30   15 1:01:02    3   23:07
   14   405 LYNN MORRIS 41 SARASOTA FL              1:50:52   24   23:39   10   57:25   14   29:49
   15   414 NINA BOONE 43 CLEARWATER FL             1:51:36   12   19:01   16 1:01:02   16   31:33
   16   440 VIKKI MOORE 41 PALM HARBOR FL           1:55:01   16   19:35   17 1:06:55   11   28:32
   17   442 KARIN KMETZ 41 ST. PETERSBURG FL        1:55:19   19   21:34   14 1:01:00   17   32:46
   18   488 MAUREEN MONTGOMERY 41 CLEARWATER FL     2:00:15    5   15:25   18 1:07:11   19   37:40
   19   513 ANGELA LUTHER 43 ST PAUL MN             2:07:15   15   19:33   19 1:09:06   20   38:37
   20   520 DEBBIE REHN 40 LARGO FL                 2:09:31   20   21:45   20 1:12:32   18   35:15
   21   544 MARILEE MOWINSKI 40 REDINGTON SHORES FL 2:16:30   22   22:58   21 1:13:46   21   39:46
   22   545 DIANE CHRZANOWSKI 40 BRADENTON FL       2:17:00   10   18:14   22 1:16:27   22   42:20
   23     0 NANCY FRYE 41 ST. PETE FL                         13   19:02
   24     0 JEAN DORZBACK 44 TAMPA FL                         21   22:58
   25     0 VICTORIA LONG 43 ST PETE BEACH FL                 25   36:34
FEMALE AGE GROUP:  45 - 49
    1    34 LINDA MUSANTE 48 TAMPA FL               1:24:09    2   14:09    1   46:44    1   23:17
    2   100 MARY ANNE DENES 46 OCALA FL             1:29:55    3   16:07    2   50:14    2   23:34
    3   180 JESSICA FISH 47 LARGO FL                1:35:55    5   18:45    3   51:03    3   26:08
    4   241 KIM STODDARD 47 ST.PETE FL              1:39:36    1   13:48    7   59:21    4   26:28
    5   334 DEBBIE ZUCCOLA 48 KISSIMMEE FL          1:45:18    6   20:46    5   56:51    6   27:42
    6   373 DONNA TUDOR 46 TAMPA FL                 1:47:46   10   23:58    4   56:25    5   27:25
    7   381 SUSAN CURNUTTE 45 CRYSTAL BEACH FL      1:48:29    4   16:26   10 1:00:59   11   31:05
    8   407 SUZANNE BROSSEAU 46 SAFETY HARBOR FL    1:50:59    9   23:38    6   57:36    8   29:46
    9   418 REBECCA CONYER 49 SARASOTA FL           1:52:01    8   21:58    8 1:00:12    9   29:51
   10   471 KATHY CORDIER 49 SEMINOLE FL            1:58:04   11   28:07    9 1:00:51    7   29:08
   11   535 NANCY ROBBINS 45 PALM HARBOR FL         2:13:48   12   31:52   11 1:06:41   12   35:16
   12   547 ELIZABETH MC KENNAN 48 TAMPA FL         2:17:40    7   21:51   12 1:25:34   10   30:15
FEMALE AGE GROUP:  50 - 54
    1   155 ROSALYN RANDALL 52 ODESSA FL            1:33:59    2   16:09    1   52:11    1   25:40
    2   193 ANNE PAGE 53 TIERRA VERDE FL            1:37:03    1   14:59    2   53:23    4   28:42
    3   247 MARY PULASKI 50 TAMPA FL                1:40:21    5   17:48    4   55:53    2   26:40
    4   259 PATRICIA HOFFMAN 52 PALM HARBOR FL      1:40:48    4   17:14    3   53:35    5   30:01
    5   370 DEBRA RYDER 50 REDINGTON BEACH FL       1:47:33    6   19:09    6   59:54    3   28:31
    6   386 MARSHA VAILE 53 AUBURNDALE FL           1:49:11    3   16:38    5   58:38    8   33:56
    7   511 ELLEN FISHER 54 ST. PETERSBURG FL       2:06:57   10   25:44    8 1:08:33    7   32:42
    8   517 CAROL HODGES 50 TEMPLE TERRACE FL       2:09:10    8   23:54   11 1:13:04    6   32:13
    9   526 RHONDA GAGLIARDI 51 ST.PETE FL          2:10:26    7   21:20    7 1:06:49   11   42:18
   10   538 SUE MINKOFF 53 CLEARWATER FL            2:14:18   11   28:50    9 1:09:24    9   36:04
   11   541 LARA BUTLER 53 TAMPA FL                 2:15:04    9   25:36   10 1:09:52   10   39:36
FEMALE AGE GROUP:  55 - 59
    1   320 CAROL VOSBURGH 56 TREASURE ISLAND FL    1:44:10    2   19:26    1   55:46    1   28:59
    2   474 THEO CARROLL 58 VENICE FL               1:58:43    3   20:51    2 1:01:43    5   36:11
    3   503 SUSAN GRENZ 55 DUNEDIN FL               2:05:36    1   19:25    4 1:10:22    4   35:49
    4   519 LIBBY BURKE 58 PALM HARBOR FL           2:09:17    5   28:10    3 1:08:30    3   32:37
    5   533 MILLIE HAMILTON 58 REDINGTON BEACH FL   2:13:05    4   25:28    5 1:15:10    2   32:28
FEMALE AGE GROUP:  60 - 64
    1   424 BOBBI LEHOULLIER 60 TAMPA FL            1:52:44    1   20:38    1   57:06    1   35:00
    2   560 SHIRLEY BASSETT 63 ST. PETE FL          2:55:00    2   29:43    2 1:30:23    2   54:56
FEMALE AGE GROUP:  65 - 69
    1   524 SHIRLEY TAYLOR 68 LARGO FL              2:10:08    1   26:26    1 1:06:08    1   37:35
    2   559 N. JEAN BRIGGS 67 ST. PETE BEACH FL     2:32:39    2   33:25    2 1:13:37    2   45:38
FEMALE AGE GROUP:  70 - 99
    1   556 JACKIE YOST 74 TREASURE ISLAND FL       2:24:59    1   29:38    1 1:10:01    1   45:22
 ATHENA :  01 - 39
    1   281 LAURA GRUEN 25 TAMPA FL                 1:41:56    1   17:51    1   55:41    1   28:25
    2   450 DANA LEWIS 38 GOTHA FL                  1:56:01    2   23:21    2   58:24    3   34:18
    3   467 YVETTE WATERS 36 ST. PETE BEACH FL      1:57:42    3   25:49    4 1:01:23    2   30:31
    4   516 KATHRYN FELCH 31 ST PETE FL             2:08:59    5   26:31    3 1:00:10    5   42:19
    5   536 SARAH STEWART 27 TAMPA FL               2:13:59    4   26:29    5 1:07:39    4   39:52
    6   558 LINAE BOEHME 28 ST. PETERSBURG FL       2:32:28    6   26:40    6 1:19:58    6   45:51
    7     0 ERIN SIMONS 25 STOW OH                             7   37:33
    8     0 MICHELLE WHITE 28 ST. PETERSBURG FL                8   38:48
 ATHENA :  40 - 99
    1   278 ANN VON SPIEGELFELD 40 TAMPA FL         1:41:34    1   14:28    1   55:50    2   31:16
    2   439 MICHELLE ENDRES 44 ORLANDO FL           1:54:47    3   22:44    3   57:33    5   34:31
    3   477 LISA JAMISON 40 TAMPA FL                1:58:49    6   32:54    2   56:34    1   29:21
    4   507 EMILY LYNCH 42 ST. PETE FL              2:05:54    2   21:46    6 1:10:56    4   33:13
    5   548 NINA FORD 40 ORLANDO FL                 2:17:46    4   23:05    5 1:10:30    7   44:12
    6   549 JANE BURMER 47 TAMPA FL                 2:18:32    5   25:36    7 1:10:58    6   41:59
    7   552 MAGGI TABANO 47 TAMPA FL                2:21:16    7   38:34    4 1:09:35    3   33:09
RELAY RESULTS
 MALE RELAY
    1     4 TAMPA TRIBUNE          ANDY SMITH/RUSS HOLECEK/BILL WARD                1:12:05    1   11:12    2   41:48    1   19:07
    2     5 SAN ANTONIO CYCLERY    CHRIS DAUSCH/JOHN WEBER/CHRIS DAUSCH             1:13:48    2   11:27    1   41:32    2   20:49
    3    42 TRI-AMIGOS             JOHN P NEWFIELD/MICHAEL FOX/ANDY STODDARD        1:24:53    3   11:59    4   51:07    3   21:49
    4    44 SLAP SHOT              ALLEN DAVIES/ BRYANT DAVIES/ALLEN DAVIE III      1:24:57    5   12:07    3   46:30    5   26:21
    5    86 SARASOTA BOYS          STEVE ROSS/BARRY DAVIS/JIM DONNELLY              1:29:03    4   12:05    6   54:30    4   22:28
    6   210 Land and Sea           DON TILLOTSON/SERGIO ROJAS/GORDON RYERSON        1:38:05    7   14:38    5   53:12    6   30:16
    7     0 MAD DOGS & MAVMAN      RON MAROWSKI/ROB POWER/TIM HUDSON                           6   13:53
 FEMALE RELAY
    1   203 FIRST TRI CLEARWATER   SUSAN HORROCKS/MELANIE LAFOND/CINDY HORROCKS     1:37:41    1   11:53    2 1:00:28    1   25:21
    2   377 CCS                    CINDY AURIN/SUZANNE HOLLAND/CYNTHIA GOURLEY      1:48:09    2   14:50    1   58:06    6   35:13
    3   395 souties                KELLY MENGES/WENDY OBERHOLZER/KELLY MENGES       1:49:44    4   17:18    3 1:00:45    2   31:42
    4   451 LADY SILVER STARS      SANDY KEESEE/DEBBIE DURDEN/LYNSEY MOUER          1:56:06    5   17:22    4 1:06:20    5   32:25
    5   514 LADY HAWKS             AMANDA TOLLOM/NICOLE CUBIDES/JEN SHEDLER         2:07:26    3   15:24    6 1:20:08    3   31:55
    6   518 GOPHERIT               MARSHA STARKEY/NANCY DANTZLER/ALISON CRUMBLEY    2:09:12    6   29:47    5 1:07:10    4   32:17
 MIXED RELAY
    1   101 West                   BONNIE POLLACK/LEE RUSH/JEFF DURKEE              1:29:56    2   17:13    1   46:42    3   26:03
    2   165 SLOW-MO                COMPTON FAMILY                                   1:34:44    3   17:15    2   49:39    4   27:50
    3   355 Fed Ex Amigos          GRACE GREENE/FRANK CRISTO/TODD MOORE             1:46:51    9   24:20    4   57:06    1   25:26
    4   375 SPARKLERS              JULIE REICH/LORA AZZARELLO/TED DWYER             1:47:53    7   18:52    3   53:04    8   35:58
    5   387 WHITELOCK'S WARRIORS   JOSEPH WHITELOCK/BRIDGET WHITELOCK/MICK CHMIELEW 1:49:19    6   18:40    6   58:59    5   31:41
    6   396 Gaby's Boys            MARIA RODRIGUEZ/LUIS RODRIGUEZ/MANUEL AMARO      1:49:53    1   14:56    9 1:09:03    2   25:55
    7   416 SPECIAL K              ANN KIMBROUGH/TROY KIMBROUGH/MICHAEL KIMBROUGH   1:51:45    8   20:50    5   58:36    6   32:20
    8   452 TENACIOUS TRIO         MIKE HARRELL/KATIE LANG/ANDY BERGHOLCS           1:56:15    5   17:41    8 1:05:43    7   32:53
    9   487 Menage-A-Tri           PAT LENNON/DANIELLE LENNON/ALAN VALADIE          2:00:05    4   17:16    7 1:03:23    9   39:27

About Alta Vista Sports | Return to Homepage
P.O. Box 1700 | Deland, FL USA 32721
Tel: 386.736.0002 | email: jboyle@altavistasports.com