Home | Upcoming Events | Back
Jax-Tri Challenge Youth
April 6, 2013 - Jacksonville, FL
Results by: Alta Vista Sports (M.Splitstone)
Questions? Click here to contact timer
Tweet



Youth

Female Age 7

  Overall   Bib   ------- Swim ------- ------- TR 1 ------- ------- Bike ------- ------- TR 2 ------- ------- Run -------  
AG Place Place Name Number Age Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Finish Time
1 38 Camdyn Gates 21 7 2 3:39 1 1:55 1 26:36 2 0:35 2 3:58 36:45
2 44 Jabiea Baker 81 7 4 4:17 2 2:11 2 26:48 1 0:23 3 4:22 38:02
3 49 Amelia Zarka 64 7 1 2:51 4 2:15 3 33:10 3 0:36 1 3:41 42:35
 

Female Age 8

  Overall   Bib   ------- Swim ------- ------- TR 1 ------- ------- Bike ------- ------- TR 2 ------- ------- Run -------  
AG Place Place Name Number Age Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Finish Time
1 46 Delaney Merritt 70 8 1 3:10 1 1:45 1 29:31 1 0:36 1 3:20 38:24
2 51 Denise Soriano 55 8 2 4:02 2 3:15 2 31:58 2 0:49 2 3:52 43:59
 

Female Age 9

  Overall   Bib   ------- Swim ------- ------- TR 1 ------- ------- Bike ------- ------- TR 2 ------- ------- Run -------  
AG Place Place Name Number Age Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Finish Time
1 9 Ella Mickler 84 9 1 2:04 1 1:05 1 16:53 3 0:32 1 2:43 23:19
2 31 Laci Watford 61 9 3 3:05 2 1:26 2 21:30 1 0:24 2 2:50 29:17
3 36 Danielle Soriano 54 9 2 2:37 3 2:34 4 24:36 4 0:44 3 3:06 33:39
4 41 Tamiah Robertson 82 9 5 6:14 4 2:38 3 23:50 5 1:27 4 3:20 37:31
5 42 Zoe Matthews 80 9 4 3:54 5 3:23 5 26:12 2 0:29 5 3:53 37:53
 

Female Age 10

  Overall   Bib   ------- Swim ------- ------- TR 1 ------- ------- Bike ------- ------- TR 2 ------- ------- Run -------  
AG Place Place Name Number Age Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Finish Time
1 8 Amelia Evans 17 10 3 1:55 1 1:07 1 17:08 2 0:20 3 2:48 23:19
2 12 Tatiana Donnelly 10 10 1 1:48 4 1:32 2 17:45 3 0:28 2 2:37 24:13
3 21 Ceder Crawford 7 10 2 1:54 2 1:26 4 20:24 1 0:17 4 3:02 27:06
4 25 Mcckenze Glenn 69 10 4 2:34 3 1:31 3 20:07 4 0:31 1 2:36 27:21
5 39 Brianna Endee 15 10 5 3:18 5 2:26 5 27:09 5 0:36 6 3:31 37:01
6 50 Grace Weiler 63 10 6 3:47 6 2:54 6 31:51 6 0:38 5 3:29 42:40
 

Female Age 11

  Overall   Bib   ------- Swim ------- ------- TR 1 ------- ------- Bike ------- ------- TR 2 ------- ------- Run -------  
AG Place Place Name Number Age Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Finish Time
1 3 Makena Gates 19 11 5 2:08 2 1:04 1 15:28 2 0:24 2 2:43 21:49
2 7 Erin Kelley 30 11 1 1:53 4 1:18 2 16:18 3 0:26 4 2:56 22:53
3 17 Liliana Angulo 2 11 3 2:01 1 1:04 3 18:43 1 0:22 3 2:51 25:02
4 23 Faithe Johnson 29 11 6 2:33 3 1:17 5 20:14 6 0:31 1 2:36 27:13
5 24 Castro-Rivera Nimgelimar 42 11 4 2:04 6 1:53 4 19:53 5 0:28 5 2:57 27:17
6 30 Charlee Wright 67 11 2 1:57 5 1:41 6 21:44 4 0:27 6 3:24 29:14
 

Male Age 6

  Overall   Bib   ------- Swim ------- ------- TR 1 ------- ------- Bike ------- ------- TR 2 ------- ------- Run -------  
AG Place Place Name Number Age Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Finish Time
1 32 Turner Glenn 68 6 1 3:25 1 1:24 1 22:02 1 0:50 1 2:49 30:32
 

Male Age 7

  Overall   Bib   ------- Swim ------- ------- TR 1 ------- ------- Bike ------- ------- TR 2 ------- ------- Run -------  
AG Place Place Name Number Age Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Finish Time
1 43 William MacLeod 35 7 1 5:09 1 3:53 1 24:57 1 0:37 1 3:21 38:00
 

Male Age 8

  Overall   Bib   ------- Swim ------- ------- TR 1 ------- ------- Bike ------- ------- TR 2 ------- ------- Run -------  
AG Place Place Name Number Age Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Finish Time
1 22 Oliver Moore 85 8 2 3:05 1 1:23 1 18:53 2 0:33 1 3:13 27:08
2 29 Shane Kelley 31 8 1 2:46 2 1:36 2 19:50 1 0:23 2 3:25 28:02
 

Male Age 9

  Overall   Bib   ------- Swim ------- ------- TR 1 ------- ------- Bike ------- ------- TR 2 ------- ------- Run -------  
AG Place Place Name Number Age Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Finish Time
1 2 Bryson Gates 20 9 3 1:59 1 1:08 1 15:03 4 0:23 5 2:52 21:27
2 19 Steven Cartwright 3 9 7 2:34 2 1:26 3 19:30 3 0:20 4 2:52 26:45
3 20 Ralph Weakland 66 9 2 1:47 4 1:43 4 20:17 5 0:26 2 2:49 27:04
4 27 Jackson Edwards 14 9 6 2:25 3 1:33 5 20:24 2 0:20 1 2:41 27:25
5 28 Andrew Britts 75 9 4 2:19 8 2:45 2 18:18 7 0:41 8 3:31 27:36
6 33 Sterling Delegal 9 9 5 2:24 5 1:46 7 23:48 1 0:19 6 2:59 31:18
7 35 Brayden Myroup 39 9 9 3:23 7 2:36 6 23:16 8 0:44 3 2:49 32:51
8 48 Reelly Merritt 71 9 8 3:12 9 3:21 8 29:03 6 0:40 7 3:01 39:19
 

Male Age 10

  Overall   Bib   ------- Swim ------- ------- TR 1 ------- ------- Bike ------- ------- TR 2 ------- ------- Run -------  
AG Place Place Name Number Age Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Finish Time
1 14 Andrew Ryan 50 10 3 2:10 1 1:03 1 17:59 3 0:24 3 2:55 24:34
2 15 Justin Presley 48 10 4 2:23 2 1:21 2 18:02 2 0:24 1 2:24 24:36
3 16 Jacob Conching 6 10 1 1:58 3 1:37 3 18:10 1 0:16 2 2:45 24:48
4 34 Alexander Drew 13 10 2 2:07 5 2:02 4 24:02 5 0:24 4 3:03 31:40
5 37 Dylan Camarda 86 10 5 2:48 6 2:07 5 26:27 6 0:43 6 4:13 36:20
6 40 Elliot Newton 41 10 6 3:10 4 2:01 6 27:57 4 0:24 5 3:32 37:06
 

Male Age 11

  Overall   Bib   ------- Swim ------- ------- TR 1 ------- ------- Bike ------- ------- TR 2 ------- ------- Run -------  
AG Place Place Name Number Age Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Finish Time
1 1 Matthew Lauter 33 11 2 1:41 2 1:06 1 15:23 2 0:20 2 2:18 20:50
2 4 Ryleigh Henderson 72 11 3 1:51 3 1:15 4 16:21 7 0:27 1 2:15 22:11
3 5 Dylan Nelson 40 11 5 1:58 1 1:06 5 16:21 3 0:21 7 2:44 22:33
4 6 Dylan Akers 74 11 4 1:52 8 1:51 2 15:56 11 0:39 3 2:30 22:50
5 10 Christopher Akers 73 11 7 2:29 6 1:34 3 16:15 8 0:29 4 2:35 23:23
6 11 Ansen Meyer 37 11 1 1:36 4 1:20 7 17:12 5 0:25 9 2:58 23:34
7 13 Aiden Stavros 56 11 6 2:26 9 1:57 6 16:58 1 0:19 6 2:44 24:26
8 18 Thomas Weaks 62 11 9 3:01 7 1:37 8 18:26 6 0:26 8 2:51 26:22
9 26 Ryland Fountain 18 11 8 2:43 5 1:31 9 20:07 4 0:23 5 2:36 27:21
10 45 Ty Oliver 44 11 10 3:05 10 3:12 11 27:39 9 0:35 10 3:38 38:11
11 47 Cameron Oliver 43 11 11 3:13 11 3:33 10 27:21 10 0:39 11 3:39 38:28
 

Senior

Female Age 12

  Overall   Bib   ------- Swim ------- ------- TR 1 ------- ------- Bike ------- ------- TR 2 ------- ------- Run -------  
AG Place Place Name Number Age Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Finish Time
1 1 Katelin Gildersleeve 23 12 1 3:01 1 0:45 1 26:17 3 0:23 1 4:53 35:21
2 8 Courtney Sage 51 12 5 3:45 4 1:14 2 30:16 1 0:18 5 6:11 41:46
3 10 Kendall Sage 52 12 6 3:59 3 1:13 3 30:56 2 0:19 4 5:38 42:06
4 11 Samantha Morrison 38 11 3 3:21 2 1:09 4 31:02 7 0:35 6 6:27 42:36
5 15 Sidney Gibbs 22 12 2 3:15 5 1:25 5 36:54 5 0:34 3 5:27 47:37
6 17 Salma Drew 12 12 4 3:43 6 1:57 7 44:46 4 0:25 2 5:15 56:07
7 18 Sotori Jones 79 12 7 6:19 7 2:54 6 40:24 6 0:34 7 8:03 58:15
 

Female Age 14

  Overall   Bib   ------- Swim ------- ------- TR 1 ------- ------- Bike ------- ------- TR 2 ------- ------- Run -------  
AG Place Place Name Number Age Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Finish Time
1 7 Casey Goodwin 25 15 1 2:46 1 1:03 1 30:36 1 0:23 1 6:11 41:02
2 20 Anquanet D 76 14 2 7:43 3 3:32 2 54:18 2 0:30 2 9:22 1:15:27
3 21 Chaity Stephe 77 15 3 7:51 2 3:18 3 55:12 3 0:54 3 11:54 1:19:10
 

Male Age 12

  Overall   Bib   ------- Swim ------- ------- TR 1 ------- ------- Bike ------- ------- TR 2 ------- ------- Run -------  
AG Place Place Name Number Age Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Finish Time
1 6 Axel Mateo 36 12 1 3:34 1 1:52 1 28:26 1 0:28 1 5:34 39:56
 

Male Age 13

  Overall   Bib   ------- Swim ------- ------- TR 1 ------- ------- Bike ------- ------- TR 2 ------- ------- Run -------  
AG Place Place Name Number Age Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Finish Time
1 4 Ross Johnson 28 13 1 3:42 1 0:49 1 28:21 1 0:16 2 5:29 38:40
2 9 Stephan Lauter 34 13 2 3:58 2 1:04 2 30:58 2 0:17 3 5:45 42:04
3 13 Jacob Vanwieren 57 13 3 4:21 3 1:43 3 34:08 3 0:27 1 5:03 45:44
 

Male Age 14

  Overall   Bib   ------- Swim ------- ------- TR 1 ------- ------- Bike ------- ------- TR 2 ------- ------- Run -------  
AG Place Place Name Number Age Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Rank Time Finish Time
1 2 Timothy Gildersleeve 24 14 1 2:46 1 0:43 2 26:10 2 0:25 2 5:18 35:24
2 3 Drew Chambers 5 14 4 3:39 5 1:32 1 26:08 1 0:17 1 4:27 36:04
3 5 Cameron Schroeder 53 14 2 2:50 4 1:28 3 28:40 3 0:27 3 5:48 39:14
4 12 Sean Ramirez 49 15 3 3:15 2 1:20 4 32:30 7 0:39 5 6:09 43:54
5 14 Drew Grossman 26 15 5 4:05 3 1:23 5 34:30 4 0:29 7 7:03 47:31
6 16 Nathan-Ezra Esteban 16 14 6 5:54 7 2:37 6 38:30 6 0:35 6 6:54 54:32
7 19 Jilad Jones 78 14 7 10:40 6 2:26 7 49:36 5 0:30 4 5:49 1:09:02